Ana içeriğe atla
Image
Sivil Sesler Festivali
Share

Yeniden buluşuyoruz, çareler arıyoruz: Sivil Sesler Festivali 17-18 Kasım’da İzmir’de 

Daha iyi bir dünyanın mümkün olduğunu düşünenler, değişim için hayal kuranlar, birlikte değiştirmek için yola çıkanlar ve Türkiye’nin dört bir yanından sivil toplum örgütleri bir kez daha Sivil Sesler Festivali’nde bir araya geliyor. Türkiye’nin çeşitli yerlerinden hak temelli çalışan örgütleri bir araya getiren Sivil Sesler Festivali bu yıl “dayanışma güçlendirir” temasıyla 17-18 Kasım 2023 tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek.  İki gün sürecek olan Sivil Sesler Festivali’nde farklı dayanışma ve iyileştirme deneyimlerini görmek, tanımak, ilham almak için çeşitli atölyeler, etkinlikler ve performanslar yer alacak.

Daha iyi bir hayat için: Yan yana omuz omuza

Evimiz, dünyamız zor günlerden geçiyor; yaşadığımız topraklar ise korkunç bir afetin ardından yaralarını sarmaya çalışıyor. Zor zamanlarda hem umutsuzluğu hem umudu, hem çaresizliği hem çareyi, hem korkuyu hem güveni, hem karanlığı hem aydınlığı, hem örgütsüzlüğü hem örgütlülüğü birlikte ve iç içe yaşarken, bu karşıtlar içerisinde yönümüzü belirlemek ise sivil toplumun, sivil toplum örgütlerinin zorlu bir görevi olarak karşımızda duruyor. 

Sivil Sesler Festivali toplumsal dayanışma ve bunun ortaya çıkardığı büyük gücü; zor zamanlarda neler yapabileceğimizi konuşmak, tartışmak, yeni, yaratıcı çareler bulmak için bir fırsat.

Bir uzak hayali değil mümkün olanı nasıl gerçekleştirebileceğimizi konuşmak, zor zamanlarda olağanüstü bir dayanışma ve yardımlaşmayı örerken bu çabamızı nasıl bir adım öteye götürebileceğimizi tartışmak ve birbirimize iyi gelecek şeyleri paylaşarak güç bulabilmek için yan yana geliyoruz. 

“İyileştirmek için güçlü olmak, güçlü olmak için örgütlenmek gerekir” inancıyla dünyayı iyileştirmek adına inatla mücadele eden STÖ’leri, emekleri sayesinde nelerin değiştiğini anlatmak, seslerini daha fazla insana duyurmak, çalışmalarını paylaşmak için festivalimize davet ediyoruz. 

Gelin, yan yana neler başardığımızı ve neleri başarabileceğimizi, daha iyiyi birlikte nasıl inşa edebileceğimizi birlikte konuşalım.

Festivalde ne yapabilirsiniz? 

İki gün sürecek olan festivalde hak temelli yaklaşımla çalışan sivil toplum örgütleri; atölye, performans, ağ buluşmaları, deneyim paylaşım oturumları düzenleyebilir, stantlarında çalışmalarını katılımcılarla paylaşabilirler. 

STÖ’leri “dayanışma güçlendirir” teması etrafında toplumsal güç, iyileştirme, örgütlenme pratikleri ve yeni yaratıcı çözümler başlıkları çerçevesinde etkinlik önerisinde bulunmaya davet ediyoruz.

Festival programında yer almak için başvurun!

Festivale etkinlik önerisinde ve/veya stant açma talebinde bulunmak için son tarih 24 Eylül 2023 Pazar saat 23.59’dur.

Son başvuru tarihini takip eden iki hafta içinde başvuru değerlendirme sürecini tamamlayacağız ve başvurunuzla ilgili geri dönüş yapacağız. Etkinlik önerisi ve/veya stant açma talebi kabul edilen STÖ temsilcilerinin (en fazla 2 kişi) konaklama ve yol masrafları STGM tarafından karşılanacaktır. İzmir ve ilçelerinden festivale katılımı kabul edilen STÖ temsilcilerinin şehir içi ulaşım masraflarının kendilerine ait olacağını hatırlatmak isteriz.

Festivalde sadece katılımcı olarak bulunmak isteyen STÖ temsilcilerinin ulaşım ve/veya konaklama destek taleplerini almak için önümüzdeki günlerde ayrı bir duyuru yapacağımızı hatırlatmak isteriz. 

Sivil Sesler Festivali ile ilgili gelişmeleri web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir, [email protected] adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 

İlgili Eğitim