Ana içeriğe atla
Image
medya
Share

Yerel Gazeteciler İçin Medya Okuryazarlığı ve Bilgi Doğrulama Eğitimi

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag), Türkiye’nin farklı bölgelerinden 10 ilde, farklı katılımcılarla Yerel Gazeteciler İçin Medya Okuryazarlığı ve Bilgi Doğrulama Eğitimi düzenleyecek. 

15 Haziran 2023te, Antalya’da tüm gün gerçekleştirilecek ilk eğitim, bir medya kuruluşuna bağlı ya da serbest olarak aktif gazetecilik yapmakta olan yerel gazetecilerin başvurusuna açık. Eğitime Antalya ve çevre illerden gazeteciler başvurabilir. Katılımcıların ulaşım ve konaklama masrafları karşılanamayacaktır. 

Eğitime katılmak isteyen gazetecilerin 11 Haziran Pazar günü saat 17.00’ye kadar başvuru formunu doldurması gerekmektedir. Eğitime katılacak kişiler en geç 12 Haziran Pazartesi günü e-posta yoluyla açıklanacak, katılımcılara eğitim programı ve yeri ile ilgili detaylı bilgi iletilecektir.

Başvuru için tıklayınız.

Yerel Gazeteciler İçin Medya Okuryazarlığı ve Bilgi Doğrulama Eğitimi Hakkında 

Eğitim, yerel gazetecileri temel medya okuryazarlığı kavramları ve pratikleriyle tanıştırmayı ve  günümüz bilgi ekosisteminde demokrasi için giderek daha fazla tehdit oluşturan bilgi düzensizlikleri ve dezenformasyon ile mücadele için bir bilgi ve araç seti kazandırmayı hedefliyor. 

Detaylı bilgi için: http://gazetecilerplatformu.com/2023/05/19/umagdan-yerel-gazeteciler-icin-medya-okuryazarligi-ve-bilgi-dogrulama-egitimi/

İlgili Eğitim