Ana içeriğe atla
Image
Mentorluk
Share

AB TACSO 3 "Mentorluk ve Koçluk Becerileri Eğitim Programı"na Davet Ediyor

Yerel ve bölgesel düzeyde kapasite güçlendirme çalışmaları yürüten Batı Balkanlar ve Türkiye’de Sivil Toplum Örgütleri için Teknik Destek Projesi ( Avrupa Birliği TACSO 3) Türkiye'deki STÖ'leri "Mentorluk ve Koçluk Becerileri" başlıklı eğitim programına davet ediyor. İki modülden oluşan eğitim programı, Ekim sonu ile Kasım 2020 arasındaki dönemde çevrim içi araçlarla ve İngilizce gerçekleşecek.

İlk eğitim 26- 27 Ekim 2020 tarihleri arasında günde altı saat olmak üzere iki gün sürecek.  Kasım sonunda düzenlenecek ikinci eğitimin kesin günleri ilk eğitim modülünün başlangıcında seçilen katılımcılara iletilecek.

İlk eğitim modülünde yetişkin öğrenimi ve mesleki gelişim; organizasyonel ve kişisel gelişim; gelişimde destek yöntemleri ve kapasite geliştirme için rehberlik ve koçluk başlıkları ele alınacak. 

İkinci eğitim modülünde ise mentorluk ve koçluğun ne zaman ve nasıl uygulanacağı, mentorluk ve koçluk süreci ve becerileri üzerine odaklanılacak. 

Kapasite geliştirme hizmetleri sunan ve sivil toplumun gelişimi üzerinde çalışan sivil toplum örgütlerine yönelik hazırlanan eğitim programına 20 Ekim 2020 Salı günü saat 17.00'ye kadar başvuru yapılabilecek. 

STÖ seçim kriterleri ise şöyle; 

  • Farklı STÖ'lere kapasite geliştirme desteği konusunda daha önceden deneyime sahip olmak,
  • Farklı STÖ'lere rehberlik ve koçluk kapasitesi geliştirme desteği sağlama becerisi ve motivasyonu
  • (STÖ temsilcisi için) Kapasite geliştirme desteği konusunda yetkin olmak 

Programla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Eğitim