Ana içeriğe atla
Image
Yayın kütüphane
Share

Aktif Okul Öğretmen Kılavuzu Yayınlandı

03.03.2021
Sosyal Güçlendirme için Spor ve Beden Hareketi Derneği, çocukların sosyal güçlenmelerini desteklemek, okullarda harekete alan açmak için 2019’dan beri Nike’ın Made to Play/Hareket Okulda projesini, ERG ile işbirliği içinde yürütüyorlar. Proje kapsamında hazırladıkları Aktif Okul Öğretmen Kılavuzu yayımlandı.

Bu kılavuz temelde çocukların okuldaki  hareketini artırmayı amaçlıyor. Bunun için okullardaki beden eğitimi derslerini destekleyecek aktivitelerle beraber, branş öğretmenlerinin dersleri içinde farklı aşamalarda (derse hazırlık, dikkati toplama, canlanma, dersi sonlandırma gibi) beden hareketini kullanabilecekleri sınıf içi ve sınıf dışı uygulamalar içeriyor.

Pandemi sürecinden önce hazırlamaya başlanan kılavuza pandemi koşullarıyla beraber temassız etkinlikler gibi eklemeler de yapıldı. Bunlar; uzaktan eğitim sürecinde, evde kalan çocukların kendi başlarına ya da o anda yakınlarındaki kişiler (akranları, aile bireyleri vs) ile beraber uygulayabilecekleri aktiviteler olarak tasarlandı.

Projeyle ilgili daha fazla bilgi için tıklayınız.

doküman ikonu
İlgili Dokümanlar