Ana içeriğe atla

Aktif Okul Öğretmen Kılavuzu

Bu kılavuz temelde çocukların okuldaki hareketini artırmayı amaçlıyor. Bunun için okullardaki beden eğitimi derslerini destekleyecek aktivitelerle beraber, branş öğretmenlerinin dersleri içinde farklı aşamalarda (derse hazırlık, dikkati toplama, canlanma, dersi sonlandırma gibi) beden hareketini kullanabilecekleri sınıf içi ve sınıf dışı uygulamalar içeriyor.
Yazar / Editör:
Eğitim Reformu Girişimi
Deniz Göktaş (Proje Sorumlusu)
İrem Doğan (İletişim Asistanı)
Özge Karakaya (İletişim Koordinatörü)
Suat Kardaş (Eğitim Laboratuvarı Koordinatörü)

BoMoVu
Baran Ucal (Beden Eğitimi Etkinlikleri)
Burcu Ayan (Metin Düzenleme)
Canan Abeş (Sınıf içi Etkinlikler)
Nil Delahaye (İlkeler ve İdareye Öneriler)
Safter Elmas (İlkeler ve Beden Eğitimi Etkinlikleri) Sevin Seda Güney (İlkeler ve Sınıf İçi Etkinlikler) Lider Hepgenç (Sınıf İçi Etkinlikler)
Dilek Üstünalan (Sınıf İçi Etkinlikler)
Yayın Yılı:
2021
Yayım Dili:
Türkçe
Yayınlayan:
BoMovu Derneği, Eğitim Reformu Girişimi (ERG)
Share
03.03.2021

Pandemi sürecinden önce hazırlamaya başladığımız kılavuza pandemi koşullarıyla beraber temassız etkinlikler gibi eklemeler yaptık. Bunlar; uzaktan eğitim sürecinde, evde kalan çocukların kendi başlarına ya da o anda yakınlarındaki kişiler (akranları, aile bireyleri vs) ile beraber uygulayabilecekleri aktiviteler olarak tasarlandı.

Tüm çocukların kendi farklı bedenleriyle okul ortamında eşit şekilde var olabilmesinin ve hareket edebilmesinin bir hak olduğunu biliyoruz. Bunun için öğretmenlerin de yollar aradığını görüyoruz. Dolayısıyla kılavuzda bölümlerin başında her çocuğun etkinliklere katılımını sağlamasını ve kolaylaştırmasını umduğumuz belli hareket ilkeleri bulacaksınız.

doküman ikonu
İlgili Dokümanlar
İlgili İçerikler
Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Nisan 2021