Ana içeriğe atla
Image
barış
Share

beraberce Akademi’den "Pandispanya Barış Konferansı" için Buluşma Çağrısı

Aidiyetlerimiz bizi barıştan alıkoyar mı? Yaşamı ve yaşatmayı seçen, bütün kutsallardan sıyrılabilen bir barış mümkün mü?

beraberce akademi

Barış için diyalog neden önemli? Barışın inşası için sorumluluk almak nedir? Gelin, bu sorulara kurgusal bir barış masası etrafında #beraberce yanıt arayalım. Bir rol yapma oyununda, kurgusal bir barış masasında buluşalım.

Hayali bir ada ülkesi olan Pandispanya’ya hoş geldiniz! Siz de artık bir Pandispanyalısınız! Pandispanya çokça savaşlar, çatışmalar görmüş kurgusal bir ada ülkesi; artık barış zamanı. Peki, farklı değerlerimizi, farklı önceliklerimizi yatırdığımız müzakere masasından ne ile kalkacağız? Barışabilecek miyiz? 

Gelin, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde tüm bu sorulara bir rol yapma oyununu deneyimleyerek yanıtlar arayalım. Pandispanya Barış Konferansı adlı kolektif öğrenme deneyiminde soruları beraberce çoğaltalım.

*** Son başvuru: 28 Ağustos 2021

Programın gün ve saatleri:

  • 1.Gün: 1 Eylül 2021, saat: 14:00-18:00
  • 2.Gün: 2 Eylül 2021, saat: 14:00-18:00
  • Kontenjan 30 kişi ile sınırlıdır.
  • Katılmak için başvuru formunu 28 Ağustos 2021 saat 18:00’a kadar doldurmayı unutmayınız. Katılımcılardan programın her iki gününe katılımlarını bekliyoruz. 

Başvuru Formu için linke tıklayın. 
#barışberabercemümkün
#hayatberabercegüzel
 

İlgili Eğitim