Ana içeriğe atla
Image
Birlikte yaka pinleri
Share

BİRLİKTE Birinci Yılını Geride Bıraktı

25.12.2019
Türkiye'deki yerel STÖ’lerin ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirilen ve #birliktedeğiştiriyoruz sloganıyla hak temelli örgütlerin kapasitelerini güçlendirmek için sahadaki deneyimlerimizden yararlanarak organize ettiğimiz ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı'nda birinci seneyi geride bıraktık. Bu bir yıl içerisinde BİRLİKTE faydalanıcısı 42 örgütün iyileştirme planında yer alan başlıkların yüzde ellisinden fazlası hayata geçirildi, 5 mentör ve bir uzmanla toplam 530 saat görüşme yapıldı ve örgütlerden 445 kişi de bu iyileştirme çalışmalarında rol aldı.

Türkiye'deki yerel STÖ’lerin ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirilen ve #birliktedeğiştiriyoruz sloganıyla hak temelli örgütlerin kapasitelerini güçlendirmek için sahadaki deneyimlerimizden yararlanarak organize ettiğimiz ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı'nda birinci seneyi geride bıraktık.

Bu bir yıl içerisinde BİRLİKTE faydalanıcısı 42 örgütün iyileştirme planında yer alan başlıkların yüzde ellisinden fazlası hayata geçirildi, 5 mentör ve bir uzmanla toplam 530 saat görüşme yapıldı ve örgütlerden 445 kişi de bu iyileştirme çalışmalarında rol aldı.

 
2018'in Ekim ayında yola çıkan BİRLİKTE'de bir yıl içinde örgütlerle birlikte stratejik planlama, paydaş analizi, yönetişim ve karar alma, finans yönetimi, kaynak geliştirme, gönüllü yönetimi ve bilgi yönetimi başlıklarında iyileştirmeye odaklanırken, bu başlıklardaki çalışmaları ise beş farklı başlıkta düzenlediğimiz eğitimlerle destekledik. 
 
Program kapsamında BİRLİKTE faydalanıcılarının yararlanması için de çok sayıda eğitim aracı geliştirdik. Bir kurumsal gelişim modeli ve değerlendirme aracı tasarlarken, dört rehber ve yedi modül ürettik. 
 
Geçtiğimiz bir yılda neler yaptığımızın ayrıntılı analizine ekteki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. 
 

İlgili Dosyalar:

  1. BAŞLIK YOK [PNG] [380.93K]
  2. İyileştirmeler [PDF] [3.77M]
Share
İlgili Eğitim