Ana içeriğe atla

Destek Hizmetlerinin Minimum Standartları Kitabı

Avrupa Konseyi’nin hazırladığı “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Etmek: Destek Hizmetlerinin Minimum Standartları” kitabını Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği Türkçeleştirerek yayına hazırladı.
Yazar / Editör:
Londra Metropolitan Üniversitesi Çocuk ve Kadına Yönelik Cinsel İstismar Çalışmaları Bölümü, Kadına Yönelik Şiddet Kürsü Başkanı Prof. Liz Kelly ve Lorna Dubois
Çeviri: Yeminli Tercüman Özge Gökpınar,
Yayın Yılı:
2021
Konu:
Cinsel Şiddet
Kadın Hakları
Yayım Dili:
Türkçe
Yayınlayan:
Bu Türkçe Baskı, Avrupa Konseyinin izniyle, ücretsiz olarak dağıtılmak üzere Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği tarafından hazırlanmış ve yayımlanmıştır.
Share
03.08.2021

Etkiniz AB desteği ile yayına hazırladığımız bu kitapçık, toplumsal cinsiyet temelli şiddette maruz bırakılan kişilere bütüncül hizmet sunumu, minimum standartları oluştururken belirlenecek kapsayıcı ilkeleri, yasal olarak bağlayıcılığı olan ve olmayan uluslararası yükümlülükleri içeriyor.

Bu çalışma ile destek hizmetleri için minimum standartları ve bunların kapsamı, sınırları, temel ilkeleri ve uygulamaları hakkında standart sağlanmasını amaçlıyor.

Kitap, üye ülkelerin şiddetle mücadele ederken alabilecekleri tedbirler üzerine bir yol haritası çiziyor. Bu alanda hizmet vermekle yükümlü kurumlar, STK’lar, meslek uzmanları, akademisyenler ve öğrenciler bu yayından yararlanabilir.

İlgili İçerikler
Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Ocak 2022