Ana içeriğe atla

Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da Göçmen Kaçakçılığı Faaliyetleri: Kaçakçılığın Güvenlik, Sosyolojik ve Psikolojik Boyutlarıyla İnsani Alandaki İzdüşümlerinin İncelenmesi

Hassas Grupların Entegrasyonu Derneği, göçmen/insan kaçakçılığının insani boyutunun güncel durumunun izlenmesi amacıyla yaptığı çalışmanın raporunu yayınladı. Çalışma, Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve yürütücü olduğumuz STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapsamında göçmen kaçakçılığına ilişkin yapılan araştırmanın sonuçlarını içeriyor.
Yazar / Editör:
Danışman: Dr. Mustafa Arslan
Hazırlayan: Bülent Atasever
Yayın Yılı:
2020
Yayım Dili:
Türkçe
Yayınlayan:
Hassas Grupların Entegrasyonu Derneği
Share
22.12.2020

Göçmen kaçakçılığıyla ilgili proje kapsamında insani göç yönetimi çerçevesinde, Avrupa Birliği üyeliğine aday bir ülke olan Türkiye’nin, gelecekte Avrupa Birliği’nin doğu sınırlarını oluşturması ihtimali ve bütün bu sınır aşan organize suç şebekeleri ile terör örgütlerine karşı mücadelede ön cephe olacağı gözden kaçırılmadan, çalışmada entegre sınır güvenliği noktasında Türkiye-Avrupa Birliği ortaklığı incelendi ve Türkiye’nin bu anlamda gösterdiği hatırı sayılır ilerleme de ortaya konulmaya çalışıldı. 

Hassas Grupların Entegrasyonu Derneğinin ilgili çalışmasına https://haged.org/gkgsp/ adresinden de ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerikler
Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Nisan 2021