Ana içeriğe atla

Kriz Dönemlerinde Sivil Toplum için Örgütlenme Prosedürü

Sosyal Sorumlulukta Kalite Derneği, Geleceği Paylaş Sivil İnisiyatifi ve Yaşar Üniversitesi ile birlikte Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı ‘Bizi Bağlayan Şeyler’ Özel Desteği kapsamında ‘Kriz Dönemlerinde Sivil Toplum için Örgütlenme Prosedürü’ hazırladı.
Yazar / Editör:
Yayın Ekibi
Alemdar Kadıoğlu
Metin Şavural
Öğr. Gör. Kevser Çimenli
Öğr. Gör. Murat Akbıyık
Oya Demir
Özge Can Görgün
Ümit Yardım
Yağmur Bayındır
Yayın Yılı:
2020
Konu:
Diğer
Yayım Dili:
Türkçe
Yayınlayan:
Sosyal Sorumlulukta Kalite Derneği
Geleceği Paylaş Sivil İnisiyatifi
Yaşar Üniversitesi
Share
15.12.2020

Kitapçık “Dünya’da ve Türkiye’de Kriz Dönemlerinde STÖ’lerin Örgütlenmesi” ve “Kriz Dönemlerinde Sivil Toplum için Örgütlenme Prosedürü” başlığında iki bölümden oluşuyor. 

Çalışmada, Aralık 2019’da başlayan ve tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisine hazırlıksız yakalanan sivil toplum örgütlerinin olası bir krize karşı, kriz dönemlerinde faaliyetlerini düzenleyebilmesi için bir yol haritası sunuluyor.

Prosedür çalışması, organizasyonların farklı kriz dönemlerine istinaden kendi yönetmeliklerini hazırlamalarına yardımcı olmayı, yaşanan kriz ne olursa olsun her kurumun kendine göre uyarlayabileceği, faaliyetlerini durdurmadan sürece hızla uyum sağlayabileceği ve örgütlenebileceğini gösteren bir prosedür oluşturabilmesine katkı sunmayı hedefliyor.

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Mayıs 2022