Ana içeriğe atla

Yeni Medya ve Çocuğa Karşı Şiddet Politika Belgesi

Uluslararası Çocuk Merkezi ve Çocuğa Karşı Şiddeti Önlemek için Ortaklık Ağı, çocuklarla ilgili şiddet içeren uygunsuz içeriklerin belirlenmesi ve kaldırılması, ulusal ve uluslararası düzenlemeler, Türkiye'deki uygulamalar gibi konuların yer aldığı "Yeni Medya ve Çocuğa Karşı Şiddet Politika Belgesi"ni çevrim içi olarak yayınladı.
Yazar / Editör:
İrem Kor, Mustafa Uygur
Yayın Yılı:
2018
Konu:
Çocuk
Yayım Dili:
Türkçe
Yayınlayan:
Uluslararası Çocuk Merkezi ve Çocuğa Karşı Şiddeti Önlemek için Ortaklık Ağı
Share
23.07.2019
Uluslararası Çocuk Merkezi ve Çocuğa Karşı Şiddeti Önlemek için Ortaklık Ağı, çocuklarla ilgili şiddet içeren uygunsuz içeriklerin belirlenmesi ve kaldırılması, ulusal ve uluslararası düzenlemeler, Türkiye'deki uygulamalar gibi konuların yer aldığı "Yeni Medya ve Çocuğa Karşı Şiddet Politika Belgesi"ni çevrim içi olarak yayınladı.
 

Politika belgesi YouTube, Facebook, Wikipedia, Reddit, Twitter, Twitch ve Instagram gibi yeni medya araçlarında kişiler tarafından yayınlanan içeriklerin çocuğa karşı şiddet unsurları içermesi ya da çocukları şiddete yönlendiren içeriklerin kullanılması durumunda, bu alanda çalışan sivil toplum örgütlerine yol gösterici olabilecek bilgi ve stratejilerin üretilmesini hedefliyor.

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Ağustos 2022