Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programı

Güncelleme Tarihi
Avustralya Büyükelçiliği’nin Doğrudan Yardım Programı (DAP), insani zorluklara uzun vadede ve sürdürülebilir bir biçimde yönelmeyi amaçlayan esnek ve küçük hibelerdir.
Konu:
Fon Veren:
Elçilikler

Program Hakkında

Avustralya Büyükelçiliği’nin Doğrudan Yardım Programı (DAP), insani zorluklara uzun vadede ve sürdürülebilir bir biçimde yönelmeyi amaçlayan esnek ve küçük hibelerdir.

DAP fonları ile katılımcı nitelikteki küçük ölçekli kalkınma projeleri desteklemekte ve destekten yararlanan projelerin tanımlanması, tasarlanması ve yönetimine katılımını sağlamaktadır.

Öncelikli Alanlar

Toplum sağlığı, eğitim, kadınların güçlendirilmesi, cinsiyet eşitliği.

Başvuru Hakkında

DAP fonları kar amacı gütmeyen kalkınma faaliyetlerinde bulunan kurum ve kuruluşlara ve sivil toplum örgütlerine açıktır. Kadınlar, çocuklar, mülteciler ve diğer dezavantajlı topluluklar üzerinde kalıcı etki sağlayan projelere öncelik verilir. Projeye hak kazanan faaliyetler genellikle oldukça kısa zaman dilimlerinde ve 18 ayı aşmayacak şekilde uygulanır. 

Başvurular, online başvuru sistemi üzerinden yapılır. Türkçe ve İngilizce yapılabilir. 

Başvurular büyükelçiliğin DAP komitesine değerlendirilmek üzere sunulur. DAP komitesi her üç ayda bir toplanır. Teklifler yukarıda belirtilen DAP hedefleri ve prensipleri ile uyumu açısından değerlendirilir. Başvuruların sonuçları yazılı olarak bildirilir. Fon miktarı, 30.000- 60.000 Avustralya Doları tutarları arasındadır.

Ayrıntılı Bilgi:

https://turkey.embassy.gov.au/ankaturkish/Development_cooperat.html

http://dfat.gov.au/people-to-people/direct-aid-program/Pages/direct-aid-program.aspx

Web Sitesi: www.turkey.embassy.gov.au

İletişim

E-posta: [email protected]

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2024