Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Bernard van Leer Vakfı

Güncelleme Tarihi
Sosyal ve ekonomik olarak dezavantajlı konumdaki çocukların olanaklarını arttırmak hedefiyle hareket eden Bernard van Leer Vakfı, Hollanda merkezli bir sivil toplum örgütüdür.
Konu:
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke

Hollanda

Kurum Hakkında

Sosyal ve ekonomik olarak dezavantajlı konumdaki çocukların olanaklarını arttırmak hedefiyle hareket eden Bernard van Leer Vakfı, Hollanda merkezli bir sivil toplum örgütüdür.

Bugüne kadar 50’nin üzerinde ülkede erken çocukluk dönemiyle ilgili çalışmalara destek veren Vakıf, şu anda küresel programının yanı sıra Brezilya, Fildişi Sahili, Hindistan, Hollanda ve Türkiye gibi farklı coğrafyalarda çalışmalara destek sunmaktadır.

Vakıf üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, şirketler ve yerel yönetimlerle iş birlikleri yaparak dezavantajlı ailelerin çocuklarına yönelik çeşitli araştırma, iletişim ve uygulama projelerini desteklemiştir.

Öncelikli Alanlar

Kaliteli erken yaş eğitimi, şiddeti azaltma, sağlıklı çevreler. 

Başvuru Hakkında

Stratejileri çerçevesinde Türkiye’deki çalışmaları ile gerçekleştirmek istedikleri temel hedefleri, 0–8 yaş arası çocuklu ailelerde şiddeti azaltmak ve mevsimlik işçilerin 6 yaşına kadar olan çocuklarında yetersiz beslenme ve hastalık oranını düşürmek olarak belirlenmiştir. Vakıf, hibe desteği vermez. Bunun yerine stratejisine uygun kuruluşlarla ortaklık kurar. Kamu, özel veya toplum tabanlı kuruluşlar ortaklık için seçilebilirler. STÖ’lerle olası ortaklık alanları arasında küçük çocuk sahibi genç annelerin ekonomik güçlenmesini ve ebeveyn eğitimlerini desteklemek,  kadına karşı şiddet alanında çalışan kadın gruplarının sığınma evi ve rehabilitasyon programları kapsamındaki hizmetlerine çocukların entegrasyonu gibi uygulamalar sayılmaktadır.  

Vakıf, bağımsız hibe başvuruları kabul etmemektedir ve bu yönde yazışma yapmaz. Vakıf, araştırmalarına dayanarak ve paydaşları ile diyalog içinde potansiyel ortaklarını belirler ve onları işbirliği için çerçeve önerisi sunmaya davet eder. Vakfın stratejik yaklaşımının belirlenmesi ile başlayan altı aşamalı bu destek yaklaşımı web sitesinden incelebilir. 

Web Sitesi: www.bernardvanleer.org

İletişim

E-posta: [email protected]

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2024