Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Çocuk Emeğinin Sömürülmesine Karşı Uluslararası Girişim- Emily Sandall Anısına Küçük Hibe Programı

Güncelleme Tarihi
07.10.2020
IIECL, Emily Sandall Vakfı ile işbirliği halinde çocuk işçilerin sömürülmesini engellemeye katkıda bulunmak için bu konuda çalışan kurumlara küçük hibeler sağlamaktadır.
Konu:
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke

Amerika Birleşik Devletleri

Kurum Hakkında

Çocuk Emeğinin Sömürülmesine Karşı Uluslararası Girişim (IIECL) çocuk işçiliğinin en kötü formlarını ortadan kaldırmak amacıyla Amerika Birleşik Devletleri ve dünyada faaliyet gösteren özel ve kamu kurumlarına, kar amacı gütmeyen organizasyonlara ve uluslararası organizasyonlara eğitim, teknik destek, kapasite geliştirme, araştırma gibi konularda destek verir.

IIECL, Emily Sandall Vakfı ile işbirliği halinde çocuk işçilerin sömürülmesini engellemeye katkıda bulunmak için bu konuda çalışan kurumlara küçük hibeler sağlamaktadır.

Öncelikli Alanlar 

Çocuk işçiliği konusunda farkındalığın artırılması ve çocuk emeğinin sömürülmesine son verilmesi konusundaki mücadeleye destek verilmesi.

Başvuru Hakkında

Hibe programı, gençler, öğretmenler, okullar ya da sivil toplum örgütlerinin başvurularına açıktır. Başvuran kişi ya da kurumların, çocuk emeğinin sömürülmesini engelleme hedefiyle çocuklar ve/veya gençlerle çalışıyor olması gerekir.

IIECL, yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımlar ve projelere destek olur. Araştırma projelerine de destek verir. Başvurular ilkbahar ve sonbaharda olmak üzere yılda iki defa alınır. Başvuru sonuçları Mayıs ve Kasım aylarında kurumun internet sitesi üzerinden duyurulur. Verilen maksimum hibe 500 ABD Dolarıdır. Başvurular posta veya e-posta yolu ile yapılabilir.

Ayrıntılı Bilgi: http://endchildlabor.org/?page_id=310

İletişim

E-posta: [email protected]

İlgili İçerikler
Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Mart 2021

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4