Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Konrad Adenauer Derneği

Güncelleme Tarihi
Konrad Adenauer Derneği (KAS) Almanya Hristiyan Demokrat Birliği’ne (CDU) yakın olan siyasi bir dernektir. Özgürlük, adalet ve dayanışma, dernek tarafından yürütülen çalışmaların yol gösterici ilkeleridir.
Konu:
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke

Almanya

Kurum Hakkında 

Konrad Adenauer Derneği (KAS) Almanya Hristiyan Demokrat Birliği’ne (CDU) yakın olan siyasi bir dernektir. Özgürlük, adalet ve dayanışma, dernek tarafından yürütülen çalışmaların yol gösterici ilkeleridir. Barışı ve özgürlüğü güvence altına almak için, dış ve iç güvenlik politikalarıyla ilgili kesintisiz diyaloğa, kültürler ve dinler arası bilgi alışverişine destek vermektedir.

Türkiye’de sürekli ortak konsepti içerisinde işbirliği yaptığı üç kuruluş bulunmaktadır: Türk Demokrasi Vakfı (TDV) - Demokratik Gelişim Projesi, Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler ve Serbest Meslek Mensupları Vakfı (TOSYÖV) KOBİ’lerin Desteklenmesi Projesi, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Gazeteciliğin ve özellikle Yerel Gazeteciliğin Desteklenmesi Projesi.

Öncelikli Alanlar

Yerel gazetecilere yönelik eğitim faaliyetleri, siyasi açıdan merkezde yer alan partiler arasındaki diyaloğun desteklenmesi, toplumsal temel değerler konusunda diyalog, dinler arası ve kültürel diyalog.

Başvuru Hakkında

KAS, ortaklık yaptığı üç kurum dışında, etkinlik alanlarına bağlı olarak çeşitli sivil toplum örgütleri, kurum veya kuruluşlar ile ortak etkinlikler düzenlenmektedir. Sadece belli bir etkinliğin gerçekleştirilmesi amacı ile işbirliği anlayışı içerisinde yapılan bu tür etkinliklerin tamamının ve/veya kısmi finansmanı Konrad-Adenauer-Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği bütçesi ve harcama kriterleri kapsamında gerçekleştirilmektedir.

Prensip itibari ile Konrad-Adenauer-Stiftung Türkiye Temsilciliği kendisinin planlama aşamasından, gerçekleştirme aşamasına kadar etkinliği gerçekleştirecek kurum ve/veya kuruluşlar ile eşit düzeyde söz sahibi olamadığı etkinlik türlerine finansman sağlamamaktadır. Bundan kasıt; bir etkinliğin sadece destekçisi olmamak, hibe ve bağış yapmamak veya buna benzer nitelikte finansman sağlamamaktadır. 

Web Sitesi: https://www.kas.de/de/home

İletişim

E-posta: [email protected]  

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2024