Ana içeriğe atla
Image
kocluk
Share

İhtiyaç duyduğunuz başlıklarda Örgütsel Koçluk Programı yanınızda

Daha güçlü sivil toplum için çalışmaya devam ediyoruz. Yirmi yıla yaklaşan sivil alan deneyimimizle, sivil toplum örgütlerinin  ihtiyaç duydukları başlıklarda, kurumsal yapılarının güçlendirilmesi için Avrupa Birliği tarafından desteklenen Sivil Toplum Kapasite Güçlendirme Merkezi Projemiz kapsamında Örgütsel Koçluk Programı’na başvuruları almaya başladık. 

Örgüte özel, yapılandırılmış ve orta-vadeli bir mentorluk desteği olan Örgütsel Koçluk Programı’nı örgütlerin ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirilmiş bir destek olarak sunuyoruz. 

Programdan kimler yararlanabilir?

Örgütsel Koçluk Programı kapsamında 60 STÖ ile bire bir çalışmalar yürüteceğiz. 

STÖ’ler program kapsamında katılım ve örgütlenme, örgütsel gelişim, hak temelli yaklaşım yerleştirme ve örgütsel öz bakım olmak üzere 4 başlıkta kendi belirledikleri ihtiyaca yönelik destek alabilecekler. 

STÖ’ler ilk olarak Bilgi Merkezi tarafından sağlanacak uzman ile birlikte alacakları desteğin içeriğini, biçimini ve takvimini oluşturacak, sonrasında ise destek almak istedikleri başlıkla uzmanla birlikte yüz yüze ve/veya çevrim içi olarak birlikte çalışacak. 

Nasıl başvuru yapabilirsiniz?

Programla ilgili detaylı bilgi almak için başvuru rehberini inceleyebilirsiniz. 

Örgütsel Koçluk Programına başvurmadan önce -örgütsel özbakım başlığı haricinde- ROTA Örgütsel Kapasite Öz Değerlendirme Aracı ile kurumunuzu değerlendirmeniz ve bu değerlendirme sonrasında ise gelen öz değerlendirme raporu ile başvuru yapmanız gerekiyor.

ROTA Örgütsel Kapasite Öz Değerlendirme Aracı, STÖ’lerin çeşitli sorular aracılığıyla yönetişim, katılım, kaynak geliştirme, iletişim gibi pek çok başlıkta kendilerini değerlendirebilmesi ve örgütlerinin güçlü yönlerini veya gelişmeye açık yönlerini görebilmesi için tasarladığımız ücretsiz bir araçtır. 

Programa başvurmak için tıklayınız.

İlgili Eğitim