Ana içeriğe atla
Image
Herkese Lazım Dersler
Share

102- STÖ’ler İçin Örgüt Tasarımı ve Yönetimi

Eğitim Hakkında

Hepimiz için daha adil, daha eşit, daha erişilebilir bir dünya için nasıl bir değişim yaratmak istediğimizi biliyoruz fakat bu değişim için çıktığımız yolda nasıl daha etkin ve etkili ilerleyebiliriz?

İşte "STÖ'ler İçin Örgüt Tasarımı ve Yönetimi" farklı tematik alanlarda savunuculuk yapan bizlere bu yolculuğumuzda rehberlik etmesi için tasarlandı. Örgütsel yapımızı ve kapasitemizi tanımlamak ve tasarlamak için gerekli olan temel kavramları ve yöntemleri öğreneceğimiz bu çevrimiçi başlıkta aynı zamanda mevcut ve erişilebilir kaynaklarımızı keşfedecek ve bunları planlama ve yönetme süreçlerine bir giriş yapacağız. 

Neler Öğreneceksiniz?
  • Örgütsel kapasiteyi oluşturan bileşenleri öğreneceksiniz.
  • Farklı örgütsel tasarım biçimleri hakkında bilgi edinecek ve örgütünüz için uygun olan tasarımı belirleyebilir hale geleceksiniz.
  • Örgütsel kapasite belirleme yöntemlerini tanıyacak ve bunları kendi örgütünüze uyarlayabilme becerisi elde edeceksiniz.
  • Örgütünüzün kaynaklarını belirleme, planlama ve yönetme konusunda strateji geliştirme becerileri kazanacaksınız. 
Ne Kadar Zaman Ayırmalısınız?

Yüz yüze yapılacak “102-STÖ'ler İçin Örgüt Tasarımı ve Yönetimi” dersi için 3 gün ayırmanız yeterli.

Eğer “102-STÖ'ler İçin Örgüt Tasarımı ve Yönetimi”ne sadece çevrim içi katılmaya karar verdiyseniz, güzel haber! belirlenmiş herhangi bir başlama ve bitiş tarihi yok. Kendi belirlediğiniz zaman başlayıp, kendi belirlediğiniz hızda tamamlayabilirsiniz. Bizim size önerimiz günde 1,5 saatinizi ayırmanız ve 2 günde tüm programı bitirmeniz. 102-STÖ'ler İçin Örgüt Tasarımı ve Yönetimi içerisinde yer alan video içerikler 2 saat, okuma materyalleri ise 1 saat sürüyor. Yani tüm içeriklerin toplam süresi 3 saat.
 

Programına Al
Programına Al
Eğitim Detayları
Süre
3 saat/kendi hızınızda
Belge Türü
Katılım Belgesi
Dil
Türkçe
Eğitmen
Burçak Özoğlu
Dr. Burçak Özoğlu

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü mezunu Dr. Burçak Özoğlu, yüksek lisans ve doktora derecesini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü ve Manchester Üniversitesi Uluslararası Emek Araştırmaları Merkezi'nde tamamladı. Halen ODTÜ İİBF’de ek görevli öğretim elemanı olarak çalışan Özoğlu, örgüt teorisi, yönetim bilimleri, emek çalışmaları alanlarında sivil toplum örgütleriyle ve akademi ile çalışmalar yürütüyor. Özoğlu, Everest Dağı zirvesine tırmanan ilk kadın dağcılarımızdan.

 

Image
YouTube Kanalı

"Biçilmiş Kaftan" Ismarlama Eğitim Programı

“Biçilmiş Kaftan” Ismarlama Eğitim Programı, sizlerin belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda bizimle birlikte tasarlanan ve planlanan özelleştirilmiş bir kapasite güçlendirme desteği.

Eğitim Takvimi