Ana içeriğe atla
Image
Herkese Lazım Dersler
Share

104-İletişim Temelli Katılım ve Savunuculuk

Hakkında

İletişim temelli katılım ve savunuculuk, hak temelli çalışma odaklı örgütlerin değişim yaratmasının en güçlü yollarından biridir. İletişim başarılı olduğunda, bir örgüt daha büyük bir etki elde edebilir. İletişim, açık düşünme, beceri ve planlama gerektiren öngörülemeyen bir maceradır. 

İletişim temelli katılım ve savunuculuk, karar alma süreçlerinde yer almak, hükümetlerin politikaları üzerinde etki yaratmak veya üyelerin, gönüllülerin, tabanın davranışlarını değiştirmesini savunmak şeklinde gerçekleşir. 104- İletişim Temelli Katılım ve Savunuculuk katılım ve savunuculuğun temel kavramlarını, nasıl, kiminle ve neden gerçekleştiğini, kullanılan araçları ve birtakım taktikleri ve stratejileri öğrenmek için tasarlandı.

Neler Öğreneceksiniz?
  • Savunuculuk kavramının nasıl ortaya çıktığını ve bugün geldiği noktayı kavrayacaksınız,
  • Savunuculuk yapabilmek için paydaşlarımızı nasıl belirleyebileceğimizi öğreneceksiniz,
  • Politika önerisinin ne olduğu ve nasıl hazırlanması gerektiği konusunda bilgi sahibi olacaksınız,
  • Türkiye'de mevcut siyasal sistem içinde katılımın olanaklarını, karar vericilerle ilişkilerin nasıl kurulması gerektiğini öğreneceksiniz,
  • Medya ile ilişkilerin nasıl kurulacağı ve sürdürüleceği konusunda ipuçları alacaksınız.
Ne Kadar Zaman Ayırmalısınız?

104-İletişim Temelli Katılım ve Savunuculuk çevrim içi programa katılmaya karar verdiyseniz, güzel haber! Belirlenmiş herhangi bir başlama ve bitiş tarihi yok. Kendi belirlediğiniz zaman başlayıp, kendi belirlediğiniz hızda tamamlayabilirsiniz. Bizim size önerimiz günde 1,5 saatinizi ayırmanız ve 2 günde tüm programı bitirmeniz. 104- İletişim Temelli Katılım ve Savunuculuk içerisinde yer alan video içerikler 2 saat, okuma materyalleri ise 1 saat sürüyor. Yani tüm içeriklerin toplam süresi 3 saat.
 

Programına Al
Programına Al
Eğitim Detayları
Süre
3 saat/kendi hızınızda
Dil
Türkçe
Eğitmen
Sait Fehmi Ağduk
Sait Fehmi Ağduk

Lisans öğrenimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamlayıp, yüksek lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden aldı. 2002 yılında Birleşmiş Milletler’de başladığı sivil toplum hayatına, on yıl boyunca Ulusal Demokratik Enstitü’de devam etti. Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı “Konuk Sanatçı Programı”nı yürüttü. İletişim, katılım ve savunuculuk konularında çalışıyor. T24 Haftalık’ta kendisini ifade ediyor.  www.hayatevi.org adlı bloğunda ev, yol ve aile temaları üzerinden hayata dair yazılar yazıyor. instagram, facebook ve twitter @hayatevinde

Image
YouTube Kanalı

"Biçilmiş Kaftan" Ismarlama Eğitim Programı

“Biçilmiş Kaftan” Ismarlama Eğitim Programı, sizlerin belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda bizimle birlikte tasarlanan ve planlanan özelleştirilmiş bir kapasite güçlendirme desteği.

Takvim