Ana içeriğe atla
Image
plan
Share

201 - Stratejik Plan Yönetimi

Hakkında

Stratejik plan kavramının bir örgütün hedeflerini, faaliyet alanlarını, değişim planlarını ve bulunduğu alan içerisinde atacağı adımları kapsadığını söyleyebiliriz. Stratejik planlama sayesinde örgütler, geleceklerini daha tutarlı bir şekilde inşa edebilir, alanda yürüttükleri çalışmaların etkisini arttırabilir, örgütsel kapasitelerini geliştirerek kurumsallaşabilirler. 

201- Stratejik Plan Yönetimi yüz yüze eğitim programı, stratejik düşünmede döngüsel yaklaşımın aşamalarını önümüze koyarak “Neredeyiz?” (Durum Analizi), “Nereye Ulaşmak İstiyoruz?” (Misyon, Vizyon, İlke ve Değerler ile Stratejik Amaçlar ve Hedefler), “Gitmek İstediğimiz Yere Nasıl Ulaşabiliriz?” (Faaliyetler ve Projeler) ve “Kendimizi Nasıl Takip Eder ve Değerlendiririz?” (İzleme ve Değerlendirme) sorularını sormamız ve yanıtlarını bulmamıza yardımcı olacak kavram ve araçları öğrenmemiz için tasarlandı. 

Neler Öğreneceksiniz?
  • Örgütsel kapasite, bilgi ve birikimimizi bütünsel bir yaklaşım içinde ele alarak stratejik yönetim yaklaşımını,
  • Stratejik düşünmede döngüsel yaklaşımın aşamalarını ve bu aşamaların doğru biçimde işlemesi için dikkat etmeniz gereken noktaları,
  • Sorun, durum, paydaş, hedef ve strateji analizlerinde kullanabileceğiniz farklı araçları ve analizler sonucunda elde edilen verileri stratejik plana dönüştürmeyi,
  • Hedef ve stratejilerinizi belirlerken yolunuzu misyon-vizyon ve temel değerlerinizin tanımladığı çerçevede çizmenin önemini,
  • Faaliyetlerinizi bütçe ve kaynaklarınız dahilinde nasıl planlayacağınızı,
  • Öz değerlendirme kavramını ve bu kavramın stratejik plan ile olan ilişkisini,.
  • Raporlama, plan güncelleme ve diğer planlama belgelerinin stratejik plan ile olan ilişkisini,
Ne Kadar Zaman Ayırmalısınız?

Yüz yüze yapılacak 201 - Stratejik Plan Yönetimi için 3 gün ayırmanız yeterli. Bu yüz yüze buluşma 10-11-12 Ocak  2024 tarihleri arasında gerçekleşecek. 

Eğer 201 - Stratejik Plan Yönetimi'ne sadece çevrim içi katılmaya karar verdiyseniz, güzel haber! Belirlenmiş herhangi bir başlama ve bitiş tarihi yok. Tıklamanız yeterli.

Takvime al
Takvime al
Eğitim Detayları
Süre
3 gün
Konum

Ankara

Belge Türü
Katılım Belgesi
Dil
Türkçe
Image
YouTube Kanalı

"Biçilmiş Kaftan" Ismarlama Eğitim Programı

“Biçilmiş Kaftan” Ismarlama Eğitim Programı, sizlerin belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda bizimle birlikte tasarlanan ve planlanan özelleştirilmiş bir kapasite güçlendirme desteği.

Takvim