Ana içeriğe atla
Image
plan
Share

203 - İzleme ve Değerlendirme

Hakkında

Faaliyet alanlarımız, ilgilendiğimiz, öncelik verdiğimiz konular birbirinden farklı olsa da aslında hepimiz sivil alanda aynı amaç için çaba gösteriyoruz. Kendimize dert edindiğimiz bir takım toplumsal sorunların çözümüne katkı sunacak girişimleri hayata geçirmeye çalışıyoruz. Planlar yapıyor, kaynak yaratmaya çalışıyor, proje ve programlar geliştirip uyguluyoruz. 

  • Peki  planlarımızı, projelerimizi ne düzeyde hayata geçirebiliyoruz?
  • Ne gibi ilerlemeler kaydediyoruz? 
  • Hedef kitlemizde, çalıştığımız alanda ne gibi değişimler görüyoruz?

İşte izleme ve değerlendirme bu sorulara yanıt vermek için kullanacağımız yöntem ve yaklaşımları kapsar. 203- İzleme ve Değerlendirme başlığı farklı örneklerle izleme ve değerlendirme ile ilgili temel kavramları, göstergelerin işlevi, gösterge belirleme ve izleme ve değerlendirmenin planlama ve raporlama ile ilgili yönlerini ele alıyor. 

Neler Öğreneceksiniz?
  • İzleme ve değerlendirmenin temel kavramlarını,
  • İzleme ve değerlendirme süreçlerinin işlevini ve yanıtlamaya çalıştığı soruları,
  • Kavramsal çerçeve ve göstergeler gibi bazı ana unsurları,
  • İzleme ve değerlendirmenin planlama ve raporlama yönlerini öğreneceksiniz.
Ne Kadar Zaman Ayırmalısınız?

Yüz yüze yapılacak 203 - İzleme ve Değerlendirme için 3 gün ayırmanız yeterli. Bu yüz yüze buluşma 6-7-8 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek. 

Eğer 203 - İzleme ve Değerlendirme'ye sadece çevrim içi katılmaya karar verdiyseniz, güzel haber! Belirlenmiş herhangi bir başlama ve bitiş tarihi yok. Tıklamanız yeterli.

Eğitim Detayları
Süre
3 gün
Konum

Ankara

Belge Türü
Katılım Belgesi
Dil
Türkçe
Image
YouTube Kanalı

"Biçilmiş Kaftan" Ismarlama Eğitim Programı

“Biçilmiş Kaftan” Ismarlama Eğitim Programı, sizlerin belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda bizimle birlikte tasarlanan ve planlanan özelleştirilmiş bir kapasite güçlendirme desteği.

Takvim