Ana içeriğe atla
Image
stok büyüyen
Share

402-Adım Adım Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

Hakkında

Kişisel bilgilerimizin gizliliği ve güvenliği hepimiz için önemli. Peki sivil toplum örgütleri olarak faaliyetlerimizi yürütürken elde ettiğimiz verilerin gizliliğini nasıl sağlayacağız? Verileri nasıl güvenle saklayacağız? Bu verileri nerede ve ne kadar süreyle tutmalıyız? Bunun için yerine getirmemiz gereken yükümlülükler nelerdir? 

İşte tüm bu soruların yanıtını tartıştığımız 402- Adım Adım Kişisel Verilerin Korunması Kanunu başlığı boyunca kişisel verilerin korunmasının tarihsel arka planını konuşacak, kişisel verilerin hangi koşullarda nasıl işleneceğini, yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek için yapmamız gerekenleri ve hazırlamamız gereken belgeleri inceleyeceğiz.  

Neler Öğreneceksiniz?
  • Kişisel verilerin korunması konusunda küresel ölçekte ve ülkemizde yaşanan gelişmeler ile uluslararası ve ulusal düzenlemeleri, 
  • "Aydınlatma yükümlülüğü" ve "açık rıza" kavramlarının kişisel verilerin işlenmesindeki önemini,
  • Kişisel verilerin hangi koşullarda nasıl işleneceğine dair yasal düzenlemeleri, 
  • Kişisel verileri işlerken kurumsal olarak hazırlamamız gereken belgeleri,
  • Verilerin silinmesi, yok edilmesi ve anonim hale getirilmesi arasındaki farkları,
  • Kişisel verilerin korunmasına ilişkin genel bilgileri ve temel kavramları öğreneceksiniz.
Ne Kadar Zaman Ayırmalısınız?

402 - Adım Adım Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çevrim içi programa katılmaya karar verdiyseniz, güzel haber! belirlenmiş herhangi bir başlama ve bitiş tarihi yok. Kendi belirlediğiniz zaman başlayıp, kendi belirlediğiniz hızda tamamlayabilirsiniz. Bizim size önerimiz 1,5 saatinizi ayırmanız ve 1 günde tüm programı bitirmeniz. 402 - Adım Adım Kişisel Verilerin Korunması Kanunu içerisinde yer alan video içerikler 40 dakika, okuma materyalleri ise 45 dakika sürüyor. Yani tüm içeriklerin toplam süresi 1 saat 30 dakika.

Eğitim Detayları
Süre
1 saat 30 dakika/kendi hızınızda
Dil
Türkçe
Image
YouTube Kanalı

"Biçilmiş Kaftan" Ismarlama Eğitim Programı

“Biçilmiş Kaftan” Ismarlama Eğitim Programı, sizlerin belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda bizimle birlikte tasarlanan ve planlanan özelleştirilmiş bir kapasite güçlendirme desteği.

Takvim