Ana içeriğe atla
Image
stok büyüyen
Share

Büyüyen Örgütler

Yüz Yüze Okul
Genel Bilgi

Sivil toplumda yürüttüğümüz çalışmalarımızı geliştirmek, insan kaynağımızı, finansal kaynaklarımızı çeşitlendirmek, gönüllülerimizle ilişkilerimizi derinleştirmek istiyoruz. Bunun için de öncelikle kurumsal kapasitemizi güçlendirmeye ihtiyacımız var. İşte 404-Büyüyen Örgütler bu amaca yönelik olarak kurumsal kapasitesini daha ileri bir seviyeye taşımak, örgütü içinde yeni ve sürdürülebilir mekanizmalar kurmak isteyen örgütler için tasarlandı. 

Büyüyen Örgütler, 4 dersten oluşuyor. Her bir ders içeriği birbirinden bağımsız ama bir o kadar da birbirini destekleyecek şekilde kurgulandı. 

Büyüyen Örgütler, uzun dönem eğitim kursu yaklaşımıyla tasarlandı. Uzun dönem eğitim kursu sadece süreye işaret etmez, uzun dönem aynı zamanda katılımcıların gelişim süreçlerini farklı araçlarla besleyen, katılımı ve deneyimi odağına alan bir yönteme vurgu yapar. Bu yöntemle tasarlanan Büyüyen Örgütler programı, yaparak öğrenme ve yetişkin eğitimi yaklaşımına dayalı olarak örgütsel kapasitenin merkezinde yer alan konu ve kavramları deneyimleme ve üzerinde düşünme fırsatı veriyor. 

Programına Al
Ne Öğreneceksiniz?

Büyüyen Örgütler  içinde;

  • Çatışma yönetimi, şiddetsiz iletişim, ekip çalışması ve geri bildirim mekanizmaları gibi örgütünüzün içerisinde barışçıl bir çalışma yaşamı inşa etmek için ihtiyaç duyabileceğiniz konularda bilginizi derinleştireceksiniz; 
  • Dünya’da ve Türkiye’de hali hazırda var olan gönüllülük uygulamaları hakkında bilgi alacak ve örgütünüzün ihtiyaçlarına yönelik gönüllü programları tasarlamanın adımlarını öğreneceksiniz; 
  • Örgütünüz için bir kaynak geliştirme yöntemi olan iktisadi işletmenin gerçekleştirmek istediğiniz sosyal faydaya en verimli katkıyı sunabilmesi için ihtiyaç duyduğu iş planının ve gelir modellerinin nasıl geliştirileceğini öğreneceksiniz; 
  • Kanıta dayalı savunuculuk yapabilmeniz için gerekli olan araştırma tasarımı oluşturma, veri toplama ve analizi ile bu analizlerin hedeflerinize uyumlu bir şekilde raporlanması için takip etmeniz gereken adımları öğreneceksiniz. 
     
Kimin için?

Örgüt içinde kurumsal ve sürdürülebilir sistemler kurmayı amaç edinmiş, iktisadi işletme sahibi ya da olmayı planlayan, kanıta dayalı savunuculuk faaliyetleri yürüten, insan kaynağını planlı biçimde yönetmek isteyen örgütler 400- Büyüyen Örgütler’e katılabilir. 

Ne Kadar Zaman Ayırmalısınız?

Büyüyen Örgütler yüz yüze programı uzun dönem eğitim kursu yaklaşımıyla tasarlandı.  4 ay boyunca, yüz yüze buluşmalar için ayda 3 gün ayırmanız yeterli. Zaman zaman yüz yüze buluşmaların ardından eğitmenlerin sizden çeşitli hazırlıklar, görevler isteyebileceğini de hatırlatmak isteriz. 

Eğer Büyüyen Örgütler’e sadece çevrim içi katılmaya karar verdiyseniz, güzel haber! belirlenmiş herhangi bir başlama ve bitiş tarihi yok. Kendi belirlediğiniz zaman başlayıp, kendi belirlediğiniz hızda tamamlayabilirsiniz. Bizim size önerimiz haftada 3 saatinizi ayırmanız ve 4 haftada tüm programı bitirmeniz. Büyüyen Örgütler içerisinde yer alan video içerikler 5 saat, okuma materyalleri ise 4 saat sürüyor. Yani tüm içeriklerin toplam süresi 9 saat. Çevrimiçi eğitimler için tıklayın. 

Nasıl Katılabilirsiniz?

Büyüyen Örgütler’in yüz yüze programına katılmak istiyorsanız “Yüz Yüze” butonuna tıklamanız ve kayıt olmak için belirlenen adımları takip etmeniz yeterli. Başvurular 04 Kasım 2022 tarihinde açılacaktır ve son başvuru tarihi 27 Kasım 2022 Pazar Saat 23:59. 

Son başvuru tarihini takip eden 10 gün içinde başvuru değerlendirme süreci tamamlanacak ve başvurunuzla ilgili bir yanıt alacaksınız. Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda temsil ettiğiniz örgütünüzün yönetim yapısından tüm programa örgütünüz adına katılımınızı desteklediklerini belirten bir “destek mektubu” isteneceğini de hatırlatalım. 

Eğer kendi öğrenme hızınızda, kendi belirlediğiniz zamanda ve yerde Büyüyen Örgütler’e çevrimiçi katılmak isterseniz, “Çevrimiçi” butonuna tıklamanız ve kayıt olmak için belirlenen adımları takip etmeniz yeterli. Kaydınızı tamamladıktan sonra Büyüyen Örgütler’e ait çevrimiçi içeriklere ulaşabileceksiniz. Yüz yüze programa başvuru yapmadan önce bu çevrimiçi içerikleri bitirmenizi tavsiye ediyoruz. Bu sayede başvurunuza bir öncelik sağlamış olacaksınız. 

Katılım Belgesi

“Büyüyen Örgütler” programı içerisinde yer alan her bir eğitimi tamamladığınızda dijital “Bitirme Rozeti” alacaksınız. Program sonunda 4 adet dijital bitirme rozetini elde ettiğinizde adınıza düzenlenmiş bir “Katılım Belgesi”alacaksınız.

Programına Al
Eğitim Detayları
Konum

Ankara

Belge Türü
Katılım Belgesi
Dil
Türkçe
Eğitim Takvimi
Share
Image
YouTube Kanalı

"Biçilmiş Kaftan" Ismarlama Eğitim Programı

“Biçilmiş Kaftan” Ismarlama Eğitim Programı, sizlerin belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda bizimle birlikte tasarlanan ve planlanan özelleştirilmiş bir kapasite güçlendirme desteği.

İlgili Eğitim