Ana içeriğe atla
Image
stok büyüyen
Share

Büyüyen Örgütler

Yüz Yüze Buluşma
Genel Bilgi

Sivil toplumda yürüttüğümüz çalışmalarımızı geliştirmek, insan kaynağımızı, finansal kaynaklarımızı çeşitlendirmek, gönüllülerimizle ilişkilerimizi derinleştirmek istiyoruz. Bunun için de öncelikle kurumsal kapasitemizi güçlendirmeye ihtiyacımız var. Büyüyen Örgütler bu amaca yönelik olarak kurumsal kapasitesini daha ileri bir seviyeye taşımak, örgütü içinde yeni ve sürdürülebilir mekanizmalar kurmak isteyen örgütler için tasarlandı. 

Büyüyen Örgütler, 4 başlıktan oluşuyor. Her bir başlık birbirinden bağımsız ama bir o kadar da birbirini destekleyecek şekilde kurgulandı. 

Büyüyen Örgütler katılımcıların sahadaki pratik deneyimleri ile akademik ve profesyonel bilgiyi birleştiren kapsamlı ve yapılandırılmış, 4 ay süren süren bir kapasite güçlendirme programı. Yaparak öğrenme ve yetişkin eğitimi yaklaşımına dayalı olarak örgütsel kapasitenin merkezinde yer alan konu ve kavramları deneyimleme ve üzerine düşünme fırsatı veriyor.

Takvime al
Neler Öğreneceksiniz?

Büyüyen Örgütler  içinde;

  • Çatışma yönetimi, şiddetsiz iletişim, ekip çalışması ve geri bildirim mekanizmaları gibi örgütünüzün içerisinde barışçıl bir çalışma yaşamı inşa etmek için ihtiyaç duyabileceğiniz konularda bilginizi derinleştireceksiniz,
  • Dünya’da ve Türkiye’de halihazırda var olan gönüllülük uygulamaları hakkında bilgi alacak ve örgütünüzün ihtiyaçlarına yönelik gönüllü programları tasarlamanın adımlarını öğreneceksiniz,
  • Örgütünüz için bir kaynak geliştirme yöntemi olan iktisadi işletmenin gerçekleştirmek istediğiniz sosyal faydaya en verimli katkıyı sunabilmesi için ihtiyaç duyduğu iş planının ve gelir modellerinin nasıl geliştirileceğini öğreneceksiniz,
  • Kanıta dayalı savunuculuk yapabilmeniz için gerekli olan araştırma tasarımı oluşturma, veri toplama ve analizi ile bu analizlerin hedeflerinize uyumlu bir şekilde raporlanması için takip etmeniz gereken adımları öğreneceksiniz. 
     
Kimin için?

Örgüt içinde kurumsal ve sürdürülebilir sistemler kurmayı amaç edinmiş, iktisadi işletme sahibi ya da olmayı planlayan, kanıta dayalı savunuculuk faaliyetleri yürüten, insan kaynağını planlı biçimde yönetmek isteyen örgütler Büyüyen Örgütler’e katılabilir. 

Ne Kadar Zaman Ayırmalısınız?

Büyüyen Örgütler yüz yüze programı için 4 ay boyunca, ayda 3 gün ayırmanız yeterli.

Nasıl Katılabilirsiniz?

Eğer Büyüyen Örgütler’in yüz yüze programına katılmak istiyorsanız “Başvur” butonuna tıklamanız ve kayıt olmak için belirlenen adımları takip etmeniz yeterli. Başvurular 21 Eylül 2023 tarihinde açılacaktır ve son başvuru tarihi 22 Ekim 2023 Pazar Saat 23:59. 

Büyüyen Örgütler yüz yüze eğitim programına başvurmadan önce bizim tavsiyemiz STOK Dijital Öğrenme Platformu’nda yer alan Büyüyen Örgütler’e ait çevrim içi içerikleri tamamlamanız. Başvurunuzu yaptığınız sırada STOK Dijital Öğrenme Platformundaki çevrim içi içerikleri bitirmiş olmanız size öncelik sağlayacaktır. 

Son başvuru tarihini takip eden 10 gün içinde başvuru değerlendirme süreci tamamlanacak ve başvurunuzla ilgili bir yanıt alacaksınız. Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda temsil ettiğiniz örgütünüzün yönetim yapısından tüm programa örgütünüz adına katılımınızı desteklediklerini belirten bir “destek mektubu” isteneceğini de hatırlatalım. 

Eğer kendi öğrenme hızınızda, kendi belirlediğiniz zamanda ve yerde Büyüyen Örgütler’i çevrim içi almak isterseniz, “Çevrim İçi” butonuna tıklamanız ve kayıt olmak için belirlenen adımları takip etmeniz yeterli.

Katılım Belgesi

Büyüyen Örgütler programı sonunda adınıza düzenlenmiş, imzalı ve basılı bir “Katılım Belgesi” alacaksınız.

Takvime al
Eğitim Detayları
Süre
3 gün
Konum

Ankara

Belge Türü
Katılım Belgesi
Dil
Türkçe
Takvim
Image
YouTube Kanalı

"Biçilmiş Kaftan" Ismarlama Eğitim Programı

“Biçilmiş Kaftan” Ismarlama Eğitim Programı, sizlerin belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda bizimle birlikte tasarlanan ve planlanan özelleştirilmiş bir kapasite güçlendirme desteği.

İlgili Eğitim