Ana içeriğe atla
Image
stok büyüyen
Share

403-Kaynak Geliştirmede Yöntemler

Hakkında

Sivil toplum örgütlerinin, varolmayı ve devamlılığı sürdürebilmek için baş etmeye çalıştığı en temel sorunlardan biri finansal konular ve mali sıkıntılar. STÖ’lerin kaynak arayışları, ofis kirasını ödemekten, profesyonel çalışanlarının maaşlarını karşılamaya; gerçekleştirmek istenilen projeye yönelik fon arayışından, tek bir faaliyetin bir kalem giderini karşılamaya kadar çeşitlenmekte. Tüm bu ihtiyaçları giderebilmek, faaliyetleri devamlı kılabilmek ve ayakta kalabilmek için finansal kaynaklar önemini korurken, STÖ'lerin de bu konuya olan ilgi, arayış ve çabaları sürüyor.

Peki, sürdürülebilir bir kaynak geliştirme stratejisi yaklaşımı nasıl olmalıdır, ne tür yöntemler kullanılabilir, mevzuat kaynak geliştirme konusunda neler söylüyor?

403- Kaynak Geliştirmede Yöntemler başlığı, bu soruların yanıtlarını tartışmak, kaynak geliştirme stratejisi oluşturmada kapasitenizi güçlendirmek, farklı kaynak geliştirme yöntemleri hakkında çözüm önerilerini paylaşmak için tasarlandı. 

Neler Öğreneceksiniz?
  • Kaynak geliştirmenin temel noktalarını, çerçevesini ve Kaynak Geliştirme Piramidi ile kaynak geliştirme çalışmalarının altın kuralını ve olmazsa olmazlarını,
  • Kaynak Geliştirme Stratejisi'nin ana bileşenlerini ve tüm bunların ışığında bir Kaynak Geliştirme Karması (Kaynak Geliştirme Planı) oluşturmayı,
  • Kaynak geliştirmede kullanılan bireysel ve kurumsal yöntemler ile destekçi ilişkileri ve veri tabanı oluşturmayı,
  • Türkiye'de halihazırda yürürlükte olan mevzuatın çizdiği çerçeveyi, yasal düzenlemelerin ışığında Yardım Toplama'nın kapsamını ve bağış ile arasındaki farkları,
  • Yaygın kaynak geliştirme yöntemlerinden İktisadi İşletme'ye dair bilinmesi gereken noktaları, izlenmesi gereken adımları ve tabi olduğu yasal çerçeveyi,
  • Kaynak geliştirme yöntemlerini kullanan ve bu kapsamdaki çalışmalarını ilerletmiş olan sivil toplum örgütlerinin deneyimlerini.
Ne Kadar Zaman Ayırmalısınız?

403 - Kaynak Geliştirmede Yöntemler çevrim içi programa katılmaya karar verdiyseniz, güzel haber! belirlenmiş herhangi bir başlama ve bitiş tarihi yok. Kendi belirlediğiniz zaman başlayıp, kendi belirlediğiniz hızda tamamlayabilirsiniz. Bizim size önerimiz günde 2 saatinizi ayırmanız ve 2 günde tüm programı bitirmeniz. 403 - Kaynak Geliştirmede Yöntemler içerisinde yer alan video içerikler 3 saat, okuma materyalleri ise 30 dakika sürüyor. Yani tüm içeriklerin toplam süresi 3 saat 30 dakika.

Eğitim Detayları
Süre
3 saat 30 dakika/kendi hızınızda
Dil
Türkçe
Image
YouTube Kanalı

"Biçilmiş Kaftan" Ismarlama Eğitim Programı

“Biçilmiş Kaftan” Ismarlama Eğitim Programı, sizlerin belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda bizimle birlikte tasarlanan ve planlanan özelleştirilmiş bir kapasite güçlendirme desteği.

Takvim