Ana içeriğe atla
Image
Stok savunucu
Share

501 - Sürdürülebilir Kalkınma ve Küresel Amaçlar

Hakkında

501 - Sürdürülebilir Kalkınma ve Küresel Amaçlar başlığı içerisinde Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları'nı merkeze alacak ve bu kavram ile kendi çalışma alanlarımız arasında nasıl bir ilişki olduğunu veya bu ilişkilerin nasıl kurulabileceğini keşfedeceğiz. Türkiye’de sürdürülebilirlik gündemi üzerine bir tartışma yürütecek, bu bağlamda UNDP tarafından yürütülen bazı çalışmaları ve Türkiye’de sürdürülebilir kalkınma adımları hazırlanan raporlar üzerinden inceleyeceğiz. Ayrıca, sürdürülebilir kalkınma anlayışı ve küresel amaçlara yönelik eleştirilere değinecek, bu eleştirilerin işaret ettiği gelecek vizyonunu değerlendireceğiz. Bu vizyonun geri bıraktırılmış ülkeler ve toplumların en dezavantajlı kesimleri açısından geçerliliğini tartışacak, kapsayıcı bütünlüklü bir yaklaşım geliştirmenin olanakları üzerinde duracağız. 

Neler Öğreneceksiniz?
  • Sivil toplum örgütlerinin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile kendilerini nasıl ilişkilendireceklerini ve bu ilişkinin ne anlam ifade ettiğini,
  • Sürdürülebilir kalkınma çerçevesinin savunuculuk alanları için nasıl olanaklar sunduğunu,
  • Sürdürülebilir kalkınma anlayışını oluşturan nesiller arası adalet, toplumsal cinsiyet eşitliği ana akımlaştırması, kimseyi geride bırakmamak mottolarının neye işaret ettiğini,
  • Sürdürülebilir kalkınmaya yönelik eleştirel yaklaşımları,
  • İnsani kalkınma ve yapabilirlikler çerçevesini.
     
Ne Kadar Zaman Ayırmalısınız?

Yüz yüze yapılacak “501 - Sürdürülebilir Kalkınma ve Küresel Amaçlar” için 3 gün ayırmanız yeterli. Bu yüz yüze buluşma 1-2-3 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek. 

Eğer 501 - Sürdürülebilir Kalkınma ve Küresel Amaçlar'a sadece çevrim içi katılmaya karar verdiyseniz, güzel haber! Belirlenmiş herhangi bir başlama ve bitiş tarihi yok. Tıklamanız yeterli. 

Takvime al
Takvime al
Eğitim Detayları
Süre
3 gün
Konum

Ankara

Belge Türü
Katılım Belgesi
Dil
Türkçe
Image
YouTube Kanalı

"Biçilmiş Kaftan" Ismarlama Eğitim Programı

“Biçilmiş Kaftan” Ismarlama Eğitim Programı, sizlerin belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda bizimle birlikte tasarlanan ve planlanan özelleştirilmiş bir kapasite güçlendirme desteği.

Takvim