Ana içeriğe atla
Image
Stok savunucu
Share

503 - Çocuk Hakları ve Ana Akımlaştırma

Hakkında

Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşme'nin uygulanması ancak çocuk haklarının bir bütün olarak görülmesi ve tüm eylemlerde, tüm hakların dikkate alınması durumunda gerçekleşebilir. Çocuk Hakları Ana Akımlaştırması, çocuk hakları yaklaşımının yaptığımız her şeye sistematik olarak uygulanması ve çocuk haklarının yaygınlaştırılmasıyla mümkün olabilir. 

503- Çocuk Hakları ve Ana Akımlaştırma başlığı çocuklarla birlikte, çocuklar için veya çocukları ilgilendiren tüm konularda çalışan sivil toplum örgütlerinin BM Çocuk Hakları Sözleşmesi’nde yer alan 4 temel ilkenin kesişimsellik bakış açısıyla bir ana akım olarak örgütlerine yerleştirmeleri ve kimseyi geride bırakmamaları için tasarlandı.

503- Çocuk Hakları ve Ana Akımlaştırma çevrimiçi ders içeriği, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından Sivil Toplum Aracı (CSF) kapsamında desteklenen “Sivil Toplum Kapasite Güçlendirme Merkezi” projesi ortaklarından Uluslararası Çocuk Merkezi (ICC) tarafından hazırlanmıştır.

Neler Öğreneceksiniz?
  • BM Çocuk Haklarına Dair Sözleşme'ye göre çocuk haklarını,
  • Çocukların katılım hakkı, dernek kurma ve barış içinde toplanma özgürlüğü, ifade özgürlüğü hakkı ile çocukların bilgi edinme haklarını, 
  • Çocukların haklara erişiminde şiddetten korunma ve güvenlikleri ile dikkat edilmesi gereken konuları,
  • Çocuklarla ilgili veya çocuklarla birlikte yürütülen sivil toplum çalışmalarında çocuk hakları yaklaşımının yerleştirmesi için önerileri,
     
Ne Kadar Zaman Ayırmalısınız?

Yüz yüze yapılacak 503 - Çocuk Hakları ve Ana Akımlaştırma için 3 gün ayırmanız yeterli. Bu yüz yüze buluşma 27-28-29 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek. 

Eğer 503 - Çocuk Hakları ve Ana Akımlaştırma'ya çevrim içi katılmaya karar verdiyseniz, güzel haber! Belirlenmiş herhangi bir başlama ve bitiş tarihi yok. Tıklamanız yeterli. 

Takvime al
Takvime al
Eğitim Detayları
Süre
3 gün
Belge Türü
Katılım Belgesi
Dil
Türkçe
Image
YouTube Kanalı

"Biçilmiş Kaftan" Ismarlama Eğitim Programı

“Biçilmiş Kaftan” Ismarlama Eğitim Programı, sizlerin belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda bizimle birlikte tasarlanan ve planlanan özelleştirilmiş bir kapasite güçlendirme desteği.

Takvim