Ana içeriğe atla
Image
plan
Share

Herkes Plan Sever

Çevrim İçi Platform
Genel Bilgi

Durum analizi, değerlendirme, hedef ağacı, izleme, mantıksal çerçeve, proje döngüsü, planlama, stratejik plan, gösterge, paydaş analizi, etki, sorun ağacı… Herkes Plan Sever bunları ve daha birçok benzer kavramı içeren stratejik yönetim yaklaşımını öğrenmek, hatırlamak ve uygulamak isteyen herkes için tasarlandı. 

Stratejik yönetim bir örgütün amaç ve hedeflerine ulaşması için ihtiyaçlarının, içinde bulunduğu ortamın, faaliyetlerinin ve projelerinin sürekli olarak analizi, planlanması, izlenmesi ve değerlendirilmesi süreci. İçerisinde devindiğimiz sivil alandaki değişiklikler, yaratmak istediğimiz değişime biraz daha ulaşmamız için stratejilerimizi, faaliyetlerimizi ve projelerimizi sürekli olarak değerlendirmemizi gerektiriyor. İşte stratejik yönetim süreci mevcut durumumuzu değerlendirmemize, stratejiler belirlememize bunları uygulamaya koymamıza ve uygulanan yönetim stratejilerinin etkinliğini analiz etmemize yardım eder. 

Herkes Plan Sever, 4 başlıktan oluşuyor. Her bir başlık birbirinden bağımsız ama bir o kadar da birbirini destekleyecek şekilde kurgulandı. İstediğiniz konudan başlayabilir, istediğiniz hızda ilerleyebilirsiniz.

Herkes Plan Sever sahadaki pratik deneyimler ile akademik ve profesyonel bilgiyi birleştiren kapsamlı ve yapılandırılmış bir çevrim içi kapasite güçlendirme programı. Çevrim içi program içerisinde ele alınan başlıklar temel kavramları, tartışmaları ve bilgileri içeriyor. Bu haliyle yüz yüze programının temelini oluşturuyor, başvurunuz sırasında çevrim içi içerikleri bitirmiş olmak size bir öncelik sağlıyor.

Ne Öğreneceksiniz?

Herkes Plan Sever içerisinde,

  • Durum, paydaş, sorun, hedef, strateji, faaliyet, bütçe ve kaynak gibi temel analiz kavramlarını ve analiz yöntemlerini öğreneceksiniz, 
  • Temel analizlerin planlama ile olan ilişkisini kavrayacak, planlama becerilerinizi geliştireceksiniz,
  • Proje yönetimi bileşenlerini ve aralarındaki ilişkiyi kavrayacak, proje yönetme becerilerinizi arttıracaksınız,
  • İzleme ve değerlendirme kavramlarını tanımlayacak, izleme ve değerlendirme süreçler, içerisindeki bileşenleri öğrenecek, farklı düzeylerdeki izleme ve değerlendirme faaliyetleri hakkında bilgi edineceksiniz.
Kimin için?

Stratejik yönetim kavramıyla tanışmak isteyen bireyler, bir sivil toplum örgütünün planlama ve yönetim süreçlerinde yer alan ve stratejik yönetim yaklaşımını uygulama konusunda bilgi ve becerisini arttırmak isteyen aktivistler, gönüllüler, çalışanlar Herkes Plan Sever’e katılabilir. Programı takip edebilmek için ele alınan konu başlıklarına ait herhangi bir temel bilgi ve beceriye ihtiyaç yok.

Ne Kadar Zaman Ayırmalısınız?

Kendi belirlediğiniz zaman başlayıp, kendi belirlediğiniz hızda tamamlayabilirsiniz. Bizim size önerimiz haftada 1,5-2 saatinizi ayırmanız ve 4 haftada tüm programı bitirmeniz. Herkes Plan Sever içerisinde yer alan video içerikler 4 saat; okuma materyalleri ise 3 saat sürüyor. Yani tüm içeriklerin toplam süresi 7 saat.

Nasıl Katılabilirsiniz?

Herkes Plan Sever programına isterseniz çevrim içi, isterseniz yüz yüze katılabilirsiniz. 

Eğer kendi öğrenme hızınızda, kendi belirlediğiniz zamanda ve yerde Herkes Plan Sever’i çevrim içi almak isterseniz, “çevrim içi” butonuna tıklamanız ve kayıt olmak için belirlenen adımları takip etmeniz yeterli. Kaydınızı tamamladıktan sonra Herkes Plan Sever’e ait çevrim içi içeriklere ulaşabileceksiniz. Yüz yüze programa başvuru yapmadan önce bu çevrim içi içerikleri bitirmenizi tavsiye ediyoruz. Bu sayede başvurunuza bir öncelik sağlamış olacaksınız.
 

Katılım Belgesi

Herkes Plan Sever çevrim içi program içerisinde yer alan her bir başlığı tamamladığınızda dijital “Plan Sever Rozeti” alacaksınız. Program sonunda 4 adet dijital rozeti elde ettiğinizde adınıza düzenlenmiş dijital “Katılım Belgesi” kayıt yaptırırken kullandığınız e-posta adresinize gönderilecek.

Eğitim Detayları
Süre
7 saat/kendi hızınızda
Belge Türü
Katılım Belgesi
Dil
Türkçe
Takvim
Image
YouTube Kanalı

"Biçilmiş Kaftan" Ismarlama Eğitim Programı

“Biçilmiş Kaftan” Ismarlama Eğitim Programı, sizlerin belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda bizimle birlikte tasarlanan ve planlanan özelleştirilmiş bir kapasite güçlendirme desteği.

İlgili Eğitim