Ana içeriğe atla
Image
dijital şiddet
Share

TBİD’den Webinar: “Dijital Şiddetle Mücadelede Sivil Toplumun Rolü”

Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği (TBİD), Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye’nin finansal desteğiyle yürüttüğü “Dijital Şiddet ile Mücadele Projesi” kapsamındaki etkinliklerine 11 Nisan 2021 Pazar günü saat 15:00-17:00 arasında düzenleyeceği “Dijital Şiddet ile Mücadelede Sivil Toplumun Rolü” başlıklı bir webinarla devam ediyor!

Webinarda toplumsal cinsiyet alanında çalışan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, dijital şiddetle ilgili deneyimlerini, mücadele biçimlerini ve dijital şiddetle ilgili çalışmalarını paylaşacaklar. Kaos GL’den Yıldız Tar, Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği’nden İrem Öztürk, Kadın Öz Savunma Akademisi’nden İdil Kandil ve feminist aktivist Nurcihan Temur’un konuşmacı olarak katılacağı “Dijital Şiddetle Mücadelede Sivil Toplumun Rolü” webinarında psikolog Nilay Abınık ve akademisyen Gülüm Şener kolaylaştırıcılığı üstlenecek. 

dijital şiddet

Webinara başvurmak için tıklayınız.

TBİD, “Dijital Şiddetle Mücadele Projesi” ile hukuk, psikoloji, iletişim, bilişim ve dijital güvenlik alanında çalışan uzmanların ve akademisyenlerin katkılarıyla, dijital şiddet alanında toplumsal farkındalığın artırılmasını, gerekli yasal düzenlemelerin sağlanması için zemin oluşturulmasını ve dijital şiddeti önleyici pratiklerin hayata geçirilmesini hedefliyor. TBİD, proje boyunca dijital şiddetle ilgili bir dizi etkinlik gerçekleştiriyor. Her ay gerçekleştirilen dijital şiddetle mücadele webinarlarında, uzmanlar tarafından dijital şiddetin hukuki, psikolojik ve toplumsal boyutları ele alınıyor. Ayrıca, projenin Instagram ve Twitter hesaplarından bilgilendirici paylaşımlar yapılıyor. Geçtiğimiz aylarda düzenlediğimiz “Dijital Şiddet ile Mücadele ve Hukuki Yöntemler” ve “Dijital Şiddetin Psikolojik Etkileri” başlıklı webinarları YouTube üzerinden izleyebilirsiniz.
 

İlgili Eğitim