Ana içeriğe atla

Sivil Toplum Kuruluşları İçin Toplumsal Cinsiyet Rehberi

Sivil Toplum Kuruluşları İçin Toplumsal Cinsiyet Rehberi, çeşitli alanlarda çalışan sivil toplum örgütlerinin, kendi çalışma alanlarını ve buradaki sorunları tanımlarken ve bu sorunlara çözüm ararken cinsiyet eşitliği perspektifini de kullanabilmeleri için Aksu Bora tarafından hazırlandı.
Yazar / Editör:
Yazan:
Aksu Bora
Yayın Tarihi:
Share
Güncelleme Tarihi
Cinsiyete dayalı ayrımcılık ve eşitsizliğin, yalnız kadın örgütlerinin değil, bütün toplumun sorunu olduğunun altını çizen Bora, rehberde sivil toplum örgütlerinin ve aktivistlerinin cinsiyet hedefi ile kendi hedefleri arasındaki bağlantıları fark etmelerine yardımcı olmaya çalışıyor. Sivil Toplum Kuruluşları İçin Toplumsal Cinsiyet Rehberi'nde çalıştığımız alan, toplumsal cinsiyetin tanımı ile görünümleri, cinsiyet eşitliğini gözeten perspektifler, zorunlu heteroselsüelliğin yalnızca eşcinsel ve trans bireyleri değil, yalnızca cinsel yönelimi de değil herkesin hayatını şekillendiren bir ayrımcılık türü olduğu, politikalar ve sivil toplum alanında cinsiyet eşitliğini gerçekleştirmek için gerekli olanlar açıklanmaya çalışılıyor.
Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Şubat 2024