Ana içeriğe atla

Türkiye’de Hak Temelli Sivil Toplum Örgütleri- Sorunlar ve Çözüm Arayışları

Çoklu bir çalışmanın ürünü olan ve 2007’de yayınlanan kitap; insan hakları, çevre, toplumsal cinsiyet, gençlik, engelli, çocuk ve kültürel haklar alanında çalışma yürüten sivil toplum örgütlerinin bakış açılarını göstermek hedefiyle hazırlandı.  
Yazar / Editör:
Hazırlayanlar:
İrfan Aktan, Serap Öztürk, Zelal Ayman, Ali Fuat Sütlü, Nazmiye Güçlü, Cengiz Çiftçi, Celal İnal, Arzu Kaykı, Yalçın Ergündoğan, Şadiye Dönümcü, İbrahim Vurgun Kavlak, Cihan Uzunçarşılı Baysal

Editör:
Özgür Gökmen
Yayın Tarihi:
Share
Güncelleme Tarihi

Türkiye’deki sivil toplum örgütlerinin sorunlar karşısındaki kararlılığının hikayesini sunan kitap, bu alanlarda çalışan örgütlerin de mevcut durumunu değerlendirmek için de iyi bir fırsat sunuyor. 

İnsan hakları, çevre, toplumsal cinsiyet, gençlik, engelli, çocuk ve kültürel haklar alanında çalışma yürüten sivil toplum örgütlerinin bakış açılarını gösteren görüşmelerin yer aldığı ve ilk baskısı 2007’de yapılan Türkiye’de Hak Temelli STÖ’ler –Sorunlar ve Çözüm Arayışları kitabı, HIV ile yaşayan bireylerin hakları, hayvan hakları, yaşlı hakları, mülteci hakları, kent hakkı başlıklarında çalışan STÖ’lerin eklenmesiyle güncellendi.
 

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Şubat 2024