Ana içeriğe atla
Image
stgm
Share

STGM Kaynakları

02.10.2020
STGM, 2004 yılından bu yana aktivistlerin ve araştırmacıların yararlanabilecekleri kaynakları derlemeye ve üretmeye çalışıyor. Aşağıdaki STGM Kaynakları'nı inceleyerek çalışmalarınızda kullanabileceğiniz içeriklere ulaşabilirsiniz.
Share
Sıkça Sorulan Sorular

STGM’de stajyerlere yer vermek için üniversitelerle ortaklık kurarak, üniversitelerin resmi staj programlarından stajyer kabul etmekteyiz. Eğer bir üniversitede öğrenciyseniz, okulunuzun staj programı dahilinde bizimle iletişime geçmesini sağlayarak STGM’de staj yapma imkânı elde edebilirsiniz.
 

STGM'nin açık bir gönüllü programı olup olmadığını STGM Duyuruları bölümünden kontrol edebilirsiniz. Program açık ise şartları inceleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

STGM STÖ'lere özel eğitim vb. birebir çalışmalarını ancak "İhtiyaç Temelli Eğitim", "Örgütsel Koçluk" gibi STÖ'lerle birebir çalışma yürütmeye yönelik açılan özel programlar altında yürütmektedir. Söz konusu programlara ilişkin sitemizde açık bir çağrı var ise ilgili programlara başvuru yapabilirsiniz; programlar açık değil ise STGM örgüt özelinde eğitim düzenlememektedir.

STGM başvuruları kabul edilen örgütlerden temsilcilerin katıldığı (her eğitimin kendi kriterleri çerçevesinde bir veya iki temsilci) ve eğitim sonunda bu temsilcilerin öğrendiklerini kendi örgütleriyle paylaşması beklenilen, STÖ'lerin güçlenmesine yönelik olarak çeşitli kapasite güçlendirme eğitimleri düzenlenmekte. Bu kapsamda, bu eğitimleri takip ederek eğitim açıldığında başvuru yapabilirsiniz. Başvurunun her eğitim özelindeki kriterler çerçevesinde yapılan değerlendirme sonucunda kabul edilmesi durumunda, örgüt temsilcileri eğitime katılabilmekte.

STGM yayınlarına Yayınlar bölümünden erişebilir, dilediğiniz gibi indirebilir, başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Ancak her yayının bir bölümü veya tamamı kullanılacaksa kaynak gösterilmesi gereklidir ve yayınların hakları STGM'ye aittir. 

Yayınların basılı versiyonunu ise STÖ olarak [email protected] ile temasa geçerek talep edebilirsiniz. STGM yayınlarının büyük bir kısmının baskısı tükendiğinden sadece Destek Noktası tarafından size iletilecek formda yer alan yayınları talep edebilirsiniz. Talep etmeniz durumunda, istediğiniz yayınlar formda belirttiğiniz adrese, Pazartesi günleri anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi ile adrese teslim şeklinde karşı ödemeli olarak gönderilebilecektir.

STGM yayınları herkese açık ve ücretsizdir ancak yayınların telif hakkı STGM'ye aittir. Yayınlarımız bölümünden yayınları dilediğiniz gibi indirebilir, başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Bununla birlikte bir bölümü veya tamamı kullanılacaksa kaynak gösterilmesi gereklidir. Ticari bir iş için kullanılacaksa STGM'yle iletişime geçilmesi önerilir.

Image
STGM Destekleri

STGM Destekleri

STÖ’lerin ve gönüllülerin hem gündelik hem de yapısal ihtiyaçları göz önünde bulundurarak yapılandırdığımız destekleri inceleyebilirsiniz.