Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Charles Stewart Mott Vakfı Sivil Toplum Programı

Güncelleme Tarihi
07.10.2020
Charles Stewart Mott Vakfı , toplumsal gelişimi sağlayarak bireylerin yaşam kalitesini artırmayı hedefler. Bu hedef doğrultusunda birçok alanda hibe verir.
Konu:
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke 

Amerika Birleşik Devletleri 

Kurum Hakkında 

Vakıf, toplumsal gelişimi sağlayarak bireylerin yaşam kalitesini artırmayı hedefler. Bu hedef doğrultusunda birçok alanda hibe verir. Türkiye’yi de içine alan programlarından biri, Merkez-Doğu Avrupa ve Rusya için Sivil Toplum Programı’dır. Programın amacı, toplumsal katılımı artırmak, topluluk ve toplumların gelişimi sağlamak için hayırseverlik ve sivil toplum sektörlerini güçlendirmektir.

Öncelikli Alanlar

Aktif sivil katılım ve hayırseverliğin geliştirilmesi.

Başvuru Hakkında 

Aktif sivil katılım önceliği kapsamında Vakıf, STÖ’ler, eğitim kurumları, kamu kurum ve kuruluşları hibeden faydalanabilir. Bireyler desteklenmez. Program, demokratik değerleri savunan ve geliştiren ve bunun için kolektif hareket içinde olan kurumları destekler.  Vakıf, Hayırseverliğin Gelişimi Önceliği kapsamında hayırseverliği benimseyen güçlü bir kültür yaratmak amacıyla çalışan kurumlara da fon verir.

Sınırlı miktarda hibe olduğu için öncelikle web sitesinde bulunan ilgi mektubu/ön başvuru formunu doldurmak gerekir. Bütün başvurular İngilizce yapılmalıdır. Önerilen projelerin süresi bir yıl veya daha fazla olabilir.

Hibe miktarı yıllık 15,000 ABD Doları ve 250,000 ABD Doları arasında değişmektedir. Başvuru, proje başlama tarihinde en az 4 ay önce yapılmalıdır. İlgi mektubu/ön başvuru formları her dönemde kabul edilmekle beraber, 1 Eylül ve 31 Aralık arasında yapılan başvurular bir sonraki sene dikkate alınır. 

Ayrıntılı Bilgi:

https://www.mott.org/work/civil-society/
http://www.mott.org/grantsandguidelines/ForGrantseekers/appprocedures#section1 

İletişim

E-posta: [email protected]

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Ağustos 2022