Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Hollanda Büyükelçiliği İnsan Hakları Programı

Güncelleme Tarihi
07.10.2020
Hollanda Büyükelçiliği İnsan Hakları Programı, insanlığın adaletsizlik ve baskıya karşı duruşunu güçlendirmeyi ve insan haklarına saygılı bir dünya yaratmayı hedefler.
Konu:
Fon Veren:
Elçilikler

Program Hakkında

Hollanda Büyükelçiliği İnsan Hakları Programı, insanlığın adaletsizlik ve baskıya karşı duruşunu güçlendirmeyi ve insan haklarına saygılı bir dünya yaratmayı hedefler. İnsan hakları konusunda çalışma yapan ve kendi toplumunda köklü değişiklikler yaratmak isteyen yerel girişimleri destekler.

Öncelikli Alanlar

Kadın hakları ve cinsiyet ayrımcılığı ile ilgili hususlar, LGBTİ+ hakları, insan hakları aktivistlerine destek, kurumsal sosyal sorumluluğun teşvik edilmesi, inanç özgürlüğü, internet özgürlüğüne de vurgu yapɪlarak ifade özgürlüğü ile ilgili hususlar. 

Başvuru Hakkında

Sivil Toplum Örgütleri merkezi, bölgesel ve yerel otoriteler ve kâr amacı gütmeyen eğitim kurumları hibe başvurusunda bulunabilirler. Kurumlar başvurularını büyükelçiliğe, internet sitesinde yer alan ve başvuran kuruluş ve başarılarına ilişkin detaylı bilgiyi, detaylı ve şeffaf bütçe bilgisini ve ilgili destekleyici belgeleri içeren başvuru ve bütçe formunu doldurarak ANK-MATRAHR.minbuza.nl e-posta adresine elektronik olarak gönderirler.

Proje başvuruları yılda birkaç kez değerlendirmeye alınmaktadır. İnsan Hakları Programı kapsamında fon sağlanmayan durumlar hakkında internet sayfalarında detaylı bilgi verilmiştir. Teklifte İnsan Hakları Programı etkinlikleri açık bir şekilde tarif edilmişse, diğer fon kaynakları belirtilmişse, bütçe dengelenmişse ve İnsan Hakları Programı’nın görünürlüğüne dair garanti verilmişse projeye eş-finansman sağlanması mümkündür.

Proje bütçesi 25.000 ve 300.000 Euro arasında olan projeler başvurabilir, ancak genelde bütçesi ortalama 100.000 Euro civarında olan projeler uygulanmaktadır. Aynı şekilde bir alt limit olmamasına rağmen, projeler genel olarak 25.000 Eurodan daha az olmamalıdır.

Ayrıntılı Bilgi: https://www.netherlandsandyou.nl/

İletişim

İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Çanakkale, Yalova, Bilecik, Sakarya’da faaliye gösteren kuruluşlar için İstanbul Konsolosluğu: [email protected] 

Marmara Bölgesi dışındaki diğer şehirler için Ankara Büyükelçiliği: [email protected] 

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Aralık 2022

28
29
30
1
2
3
4
 
 
 
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1