Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Oak Vakfı

Güncelleme Tarihi
Oak Vakfı, çocuk istismarı, çevre, barınma ve evsizlik, uluslararası insan hakları, kadın sorunları, öğrenme farklılıkları gibi farklı başlıklarda çalışma yürütmektedir.
Konu:
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke

İsviçre

Kurum Hakkında

Vakıf, özellikle dezavantajlı bireylerin yaşamlarını etkileyen küresel sosyal ve çevre sorunlarını gündeme getirmek ve çözmek üzere kaynaklarını kullanır. Vakfın farklı çalışma alanları vardır. Bunlar, çocuk istismarı, çevre, barınma ve evsizlik, uluslararası insan hakları, kadın sorunları, öğrenme farklılıkları ve özel projelerdir. 

Öncelikli Alanlar

Kadın sorunları, uluslararası insan hakları.

Başvuru Hakkında

Her programın başvuru tarihleri ve hangi ülkelere açık olduğu internet sitesinden takip edilmelidir. Vakıf, hibe çağrıları açmakla beraber, hibe programları yetkililer tarafından davet edilen kurumlara da verilmektedir. Hibe başvuruları için iki sayfayı geçmeyecek uzunlukta bir ön başvuru mektubu yazılır. Ön başvuru mektubunda kurumun adı, projenin süresi, hedefleri, aktiviteleri, projenin gerçekleşeceği yer, hedef kitle tanımı, projenin toplam bütçesi, talep edilen bütçe ve mevcut ve potansiyel diğer destek verecek kurumlar yer almalıdır. Program yetkilileri, ön başvurusu kabul edilen kurumları tam başvuru için davet ederler. Ön başvurular ve tam başvurular, her programın kendi e-posta adresine gönderilir. Başvurular, minimum 25.000 ABD Doları olmalıdır.   

Her bir başvuru çağrısındaki koşullar farklı olsa da, Vakfın desteklenecek projeler için altı temel prensip aradığı belirtilmektedir:

  1. Problemlerin altında yatan sorunları hedeflemek;
  2. Bir sektörde veya farklı coğrafi alanlarda tekrar edilebilir olma;
  3. Uzun süreli sürdürülebilirlik planlarını hesaba katma;
  4. Eş finansmanı garantilemiş olma;
  5. Benzer duruşu olan örgütlerle işbirliğine açık olma
  6. Çocuklar da dahil olmak üzere hedeflenen toplulukların katılımına değer verme.

Ayrıntılı Bilgi: https://oakfnd.org/grant-making/

Web Sitesi: https://oakfnd.org/

İletişim

E-posta: [email protected] 

 

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2024