Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Robert Bosch Vakfı Almanya-Türkiye İlişkileri Programı

Güncelleme Tarihi
Robert Bosch Vakfı Almanya-Türkiye İlişkileri Programı, iki ülke arasındaki karşılıklı anlayış ve güveni geliştirmek üzere çalışma yürütür.
Konu:
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke

Almanya

Kurum Hakkında

Vakıf, kendi programları dâhilinde çalışmalar yürüttüğü gibi, Almanya ve dünyada projeler yapan ve girişimlerde bulunan kişi ve kurumları hibe, burs, yarışma ve ödüller ile destekler. Program alanlarından biri, uluslararası ilişkiler olarak belirlenmiştir. Bu program içinde, Almanya-Türkiye ilişkileri ile ilgili çalışma alanı mevcuttur.

Vakıf, Almanya - Türkiye ilişkilerini geliştirmek üzere gerçekleşen projelere destek sağlar. Hedefi, iki ülke arasındaki karşılıklı anlayış ve güveni geliştirmektir. 

Öncelikli Alanlar

Göç,e ntegrasyon, sosyal dahil etme, sürdürülebilir yaşam alanları, Almanya ve Avrupa’da sosyal uyum. 

Başvuru Hakkında

Başvuru için, internet sitesinde yer alan ön başvuru formu doldurulur ve aşağıdaki iletişim adresine gönderilir. Ön başvuruda, teklif edilen projenin kapsamının ve finansal gereksinimlerinin anlatılması beklenir. Aynı zamanda başvuru sahibinin, teklif ettiği projenin Vakfın hangi öncelik alanına katkıda bulunacağı, müdahale çerçevesi, olası ortak ve destekçileri hakkında bilgi vermesi beklenmektedir. İki sayfayı geçmeyecek şekilde doldurulması gereken başvuru olumlu bulunursa, kurum tam başvuru için davet edilir. Ön başvuru sonucu, yaklaşık dört hafta içinde açıklanır.

Ayrıntılı Bilgi: https://www.bosch-stiftung.de/en/support-we-offer

Web Sitesi: https://www.bosch-stiftung.de/en

İletişim

E-posta: [email protected]

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2024