Ana içeriğe atla
Image
dijital
Share

302 - Dijital İletişim ve Yönetişim

Hakkında

Günümüzde STÖ'ler tüm örgütsel iletişimlerini kendileri planlamak ve yürütmek ile karşı karşıya. Çünkü kamuoyu ile doğrudan iletişime geçebilme olanaklarına sahip. Dolayısıyla STÖ'leri sadece dijital iletişim teknolojilerini değil, hedef kitle belirleme, belirlediği hedef kitlelere yönelik çeşitlilikte ve formatta ikna eden mesajlar oluşturmakta da yeni beceriler edinmeleri ve mevcut becerilerini geliştirmeleri gerekiyor. 

302-Dijital İletişim ve Yönetişim yüz yüze programı, çevrim içi içeriklerde ele alınanları uygulamaya geçirmeye odaklanıyor. Hak temelli STÖ’lere özel bir dijital iletişim planı etrafında kurgulanan eğitim teorik oturumları pratiğe geçirmeyi amaçlıyor. Bu buluşma boyunca hedefler, hedef kitle, değerler, dijital varlıklar ve içeriklerle ilgili başlıklarda uygulamalar içeriyor. Bunun yanında farklı dijital reklam olanaklarının reklam atölyeleriyle desteklenmesi hedefleniyor. Program sonunda STÖ’lerin kendi ihtiyaç ve hedeflerine uygun dijital iletişim planlarının taslaklarının hazırlanması amaçlanıyor. 

Neler Öğreneceksiniz?
  • Dijital çağda değişen iletişim süreçleri ve bunların sivil toplum örgütlerinin iletişim süreçlerine yansımalarını,
  • Sivil toplum örgütü için dijital iletişim stratejisi ve planının neden önemli olduğu ile nasıl yapılabileceğini,
  • Dijitalde itibar ve kriz yönetimini,
  • Web sitesi, e-bülten ve sosyal medya hesapları gibi dijital varlıkların yönetimini,
  • Dijitalde tanıtım ile ilgili temel kavramları, dijital reklam ve dijital reklam kampanyası uygulamayı,
  • Anlık mesajlaşma ve ekip içi iletişim uygulamalarının kullanımını, 
  • Yönetişim, ağ yönetişimi ve dijital yönetişim kavramlarını, birbirleriyle olan ilişkileri ile dijital katılımın karar verme süreçlerine etkisini,
  • Ağ odaklı çalışan bir sivil toplum örgütünün sahip olması gereken özellikler, beceriler ile kullanılabilecek dijital yönetişim araçlarını,
  • Ağ odaklı kaynak geliştirme pratiklerini ve becerilerini.
Ne Kadar Zaman Ayırmalısınız?

Yüz yüze yapılacak 302-Dijital İletişim ve Yönetişim için 3 gün ayırmanız yeterli. Bu yüz yüze buluşma 05-06-07 Haziran 2024  tarihleri arasında gerçekleşecek. 

Eğer 302-Dijital İletişim ve Yönetişim’e sadece çevrim içi katılmaya karar verdiyseniz, güzel haber! Belirlenmiş herhangi bir başlama ve bitiş tarihi yok. Tıklamanız yeterli.

Takvime al
Takvime al
Eğitim Detayları
Süre
3 gün
Konum

Ankara

Belge Türü
Katılım Belgesi
Dil
Türkçe
Eğitmen
Özgür Kurtuluş
Özgür Kurtuluş

ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo TV Sinema Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. 7 yıl bilişim şirketlerinde kurumsal hayatı tecrübe ettikten sonra, 2006 yılında Kamra Interactive adlı dijital ajansı kurdu. 100'den fazla kurum ile dijital pazarlama, içerik pazarlama ve sosyal medya alanında, kampanya tasarımı ve yönetim, hesap yönetimi ve içerik geliştirme projeleri gerçekleştirdi. Halen sivil toplum ve sosyal sorumluluk projelerinde içerik üreticisi ve danışman olarak çalışıyor. Dijital İletişim ve Yönetişim, Sosyal medya, Dijital Okuryazarlık, Dijital Güvenlik ve Sosyal Girişimcilik alanlarında eğitimler veriyor. Kurucularından olduğu Dijital Düşün Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor.

Eğitmen
Özgür Mehmet Kütküt
Özgür Mehmet Kütküt

Kırıkkale Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans,  ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2009-2020 yılları arasında STGM'nin iletişim biriminde çalıştı; asistanlık, koordinatörlük görevlerini yürüttükten sonra STGM Dijital İşler bölümünü yürütmeye başladı; dijital güçlendirme eğitimlerini tasarladı ve sürdürdü. TechSoup Türkiye Yazılım Bağış Programı'nda çalıştı. Dijital iletişim, uzaktan eğitim, dijital savunuculuk, dijital güçlendirme konularında pek çok STÖ ve kuruluşla eğitmen, uzman, danışman ve içerik geliştiricisi olarak çalışmayı sürdürüyor. Dijital Düşün Derneği kurucu üyesi.

Image
YouTube Kanalı

"Biçilmiş Kaftan" Ismarlama Eğitim Programı

“Biçilmiş Kaftan” Ismarlama Eğitim Programı, sizlerin belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda bizimle birlikte tasarlanan ve planlanan özelleştirilmiş bir kapasite güçlendirme desteği.

Takvim