Ana içeriğe atla
Image
dijital
Share

Herkes Dijital Sever

Çevrim İçi Platform
Genel Bilgi

Dijital teknolojiler, örgütlenme, barışçıl toplanma ve ifade özgürlüklerini kullanmanın ve bu hakları kısıtlamanın yeni yollarını sağlayarak, teknolojik ilerlemelerin gelecekte sivil toplumu nasıl etkileyeceği hakkında soruları gündeme getiriyor.

Sosyal politikalardan eğitime, devlet uygulamalarından göç yönetimine kadar her alanda; internet uygulamaları, sosyal medya, yapay zekâ, veri analitiği, robotik gibi yenilikçi teknolojiler yoğun olarak kullanılıyor ve farkında olsak da olmasak da gündelik yaşam pratiklerimize içkin bir şekilde deneyimlerimiz sürekli gelişiyor ve değişiyor. Özellikle Covid-19 pandemisi ile birlikte sivil toplumun çalışma alanını da dönüştüren ve yeni olanaklar ve soruları beraberinde getiren dijital dönüşüm süreci elbette yeni beceriler de gerektiriyor. 

Herkes Dijital Sever bu dönüşümün içerisinde STÖ’leri merkeze alan bir perspektifle üretildi. 4 başlıktan oluşan program bağımsız ama birlikte düşündüğünüzde de birbirini tamamlayan bir yapıya sahip. 

Herkes Dijital Sever bu bakış açısıyla karşımıza gerek teorik, gerekse hemen uygulanabilir ipuçlarına sahip bir bütün olarak çıkıyor. Yaparak öğrenme ve yetişkin eğitimi yaklaşımına dayalı olarak dijital dönüşümün merkezinde yer alan konu ve kavramları deneyimleme ve üzerinde düşünme fırsatı veriyor. Çevrim içi program içerisinde ele alınan başlıklar temel kavramları, tartışmaları ve bilgileri içeriyor. Bu haliyle yüz yüze programının temelini oluşturuyor, başvurunuz sırasında çevrim içi içerikleri bitirmiş olmak size bir öncelik sağlıyor.

Ne Öğreneceksiniz?
  • Sivil toplum perspektifinden, dijital okur yazarlık, interneti güvenli ve etkin bir şekilde kullanma, sahte haber ve internet etiği, dijitalleşme ve dijital dönüşüm, STÖ’ler için dijital dönüşüm süreçleri ve uzaktan çalışma ile ilgili bilgi edineceksiniz,
  • Dijital çağda iletişim ve halkla ilişkiler, STÖ’leri için dijital iletişim stratejisi ve planı, dijitalde hedef ve hedef kitle belirleme, dijital varlıkların yönetimi, dijital reklamcılık, web sitesi ve e-bülten, anlık mesajlaşma ve ekip içi uygulamaları, dijital iletişimin yönetişim ile ilişkisi, ağ odaklı yönetişim, ve dijital demokrasi uygulamalarını öğreneceksiniz,
  • Dijital içerikler ve dijital hikaye anlatıcılığı, iyi dijital içerik örnekleri, dijital için metin yazma, görsel, video ve podcast üretme, sosyal medya ve ilişkili kavramlar, popüler sosyal medya platformları Facebook, Instagram, Twitter, TikTok, LinkedIn, Pinterest ve YouTube hakkında ayrıntılı bilgiler edineceksiniz,
  • Dijital çağda veri okuryazarlığını, STÖ’ler açısından veri ve veri ile çalışmanın önemini, veri ile çalışma süreçlerini, veri görselleştirme yöntem ve araçlarını ve veri hikayeciliği hakkında bilgiler öğreneceksiniz. 
Kimin için?

Bir STÖ’nün dijitalleşme sürecini takip eden ve/veya dijital iletişim faaliyetlerini gönüllü ya da profesyonel olarak yürüten, dijital dönüşümün bugün ve gelecek için öneminin farkında, çağın gerektirdiği dijital becerileri kazanmayı hedefleyen herkes bu içeriklerden faydalanabilir. 

Ne Kadar Zaman Ayırmalısınız?

Kendi belirlediğiniz zaman başlayıp, kendi belirlediğiniz hızda tamamlayabilirsiniz. Bizim size önerimiz haftada 5-6 saatinizi ayırmanız ve 4 haftada tüm programı bitirmeniz. Herkes Dijital Sever içerisinde yer alan  video içerikler  9,5 saat; okuma materyalleri ise 12 saat sürüyor. Yani tüm içeriklerin toplam süresi  21,5 saat.

Nasıl Katılabilirsiniz?

Herkes Dijital Sever programına isterseniz çevrim içi isterseniz yüz yüze katılabilirsiniz. 

Eğer kendi öğrenme hızınızda, kendi belirlediğiniz zamanda ve yerde Herkes Dijital Sever’e çevrim içi almak isterseniz, “çevrim içi” butonuna tıklamanız ve kayıt olmak için belirlenen adımları takip etmeniz yeterli. Kaydınızı tamamladıktan sonra Herkes Dijital Sever’e ait çevrim içi içeriklere ulaşabileceksiniz. Yüz yüze programa başvuru yapmadan önce bu çevrim içi içerikleri bitirmenizi tavsiye ediyoruz. Bu sayede başvurunuza bir öncelik sağlamış olacaksınız.

Katılım Belgesi

Herkes Dijital Sever çevrim içi program içerisinde yer alan her bir başlığı tamamladığınızda dijital “Dijital Sever Rozeti” alacaksınız. Program sonunda 4 adet dijital rozeti elde ettiğinizde adınıza düzenlenmiş dijital “Katılım Belgesi” kayıt yaptırırken kullandığınız e-posta adresinize gönderilecek.

Eğitim Detayları
Süre
22 saat/kendi hızınızda
Belge Türü
Katılım Belgesi
Dil
Türkçe
Takvim
Image
YouTube Kanalı

"Biçilmiş Kaftan" Ismarlama Eğitim Programı

“Biçilmiş Kaftan” Ismarlama Eğitim Programı, sizlerin belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda bizimle birlikte tasarlanan ve planlanan özelleştirilmiş bir kapasite güçlendirme desteği.

İlgili Eğitim