Ana içeriğe atla
Image
stok büyüyen
Share

403-Örgüt İçi Etkin İletişim ve Mekanizmalar

Hakkında

Örgüt içi iletişimin barışçıl biçimde yürütülmesi bir örgütün çalışmalarını verimli ve etkin biçimde yürütmesine olanak sağlayan unsurlar arasındadır. İletişimin kopması veya çatışma yönetiminin etkili biçimde yapılamaması örgüt içi iletişimin üyeler, gönüllüler ve çalışanların dahil olduğu insan kaynağını bilgilendirme, motive etme, ekip çalışmasını teşvik etme ve örgütsel aidiyet hissinin pekişmesine olanak sağlayan mekanizmaları çalıştırma gibi temel fonksiyonlarının körelmesi sonucunu doğurur. 

403- Örgüt İçi Etkin İletişim ve Mekanizmalar'da örgüt içi iletişimin temel unsurlarını tanımlayacak, şiddetsizlik dilinin örgüt içi iletişim araçlarına nasıl yansıtılabileceğine dair bilginizi derinleştirecek, etkili çatışma yönetimi konusunda iyi örneklerle zihin egzersizi yapacak ve barışçıl bir çalışma yaşamını tesis edebilmek için kurulması gerekli mekanizmaları öğreneceksiniz. 

Neler Öğreneceksiniz?
  • Konuşma ve dinleme pratiklerinin bir örgüt içerisinde en etkin şekilde ilerleyebilmesi için geribildirim, ödül ve ceza sistemlerinin de dahil olduğu mekanizmaların nasıl kurgulanması gerektiğini,
  • Çatışma yönetimi kavramı ile çatışma çözümü tarzlarını ve davranışlarını,
  • Stres ve öfke yönetimi kavramlarını,
  • Mobing, taciz ve toplumsal cinsiyet eşitliği mekanizmalarını,
  • Bir örgütün şiddetsizlik dilini kullanmak ve barışcıl bir çalışma yaşamını tesis etmek için kendisini dönüştürürken ihtiyaç duyduğu değişim planı ile bu plana bağlı olarak gerekli poltika belgelerini ve kapasite güçlendirme programlarını.
Ne Kadar Zaman Ayırmalısınız?

Yüz yüze yapılacak 403- Örgüt İçi Etkin İletişim ve Mekanizmalar için 3 gün ayırmanız yeterli. Bu yüz yüze buluşma 21-22-23 Şubat 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek. 

Eğer 403- Örgüt İçi Etkin İletişim ve Mekanizmalar’na sadece çevrim içi katılmaya karar verdiyseniz, güzel haber! Belirlenmiş herhangi bir başlama ve bitiş tarihi yok. Tıklamanız yeterli.

Eğitim Detayları
Süre
3 gün
Konum

Ankara

Belge Türü
Katılım Belgesi
Dil
Türkçe
Image
YouTube Kanalı

"Biçilmiş Kaftan" Ismarlama Eğitim Programı

“Biçilmiş Kaftan” Ismarlama Eğitim Programı, sizlerin belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda bizimle birlikte tasarlanan ve planlanan özelleştirilmiş bir kapasite güçlendirme desteği.

Takvim