Ana içeriğe atla
Image
stok büyüyen
Share

Büyüyen Örgütler

Çevrim İçi Platform
Genel Bilgi

Sivil toplumda yürüttüğümüz çalışmalarımızı geliştirmek, insan kaynağımızı, finansal kaynaklarımızı çeşitlendirmek, gönüllülerimizle ilişkilerimizi derinleştirmek istiyoruz. Bunun için de öncelikle kurumsal kapasitemizi güçlendirmeye ihtiyacımız var. İşte 400-Büyüyen Örgütler bu amaca yönelik olarak kurumsal kapasitesini daha ileri bir seviyeye taşımak, örgütü içinde yeni ve sürdürülebilir mekanizmalar kurmak isteyen örgütler için tasarlandı. 

Büyüyen Örgütler, 4 dersten oluşuyor. Her bir ders içeriği birbirinden bağımsız ama bir o kadar da birbirini destekleyecek şekilde kurgulandı. 

Büyüyen Örgütler, uzun dönem eğitim kursu yaklaşımıyla tasarlandı. Uzun dönem eğitim kursu sadece süreye işaret etmez, uzun dönem aynı zamanda katılımcıların gelişim süreçlerini farklı araçlarla besleyen, katılımı ve deneyimi odağına alan bir yönteme vurgu yapar. Bu yöntemle tasarlanan Büyüyen Örgütler programı, yaparak öğrenme ve yetişkin eğitimi yaklaşımına dayalı olarak örgütsel kapasitenin merkezinde yer alan konu ve kavramları deneyimleme ve üzerinde düşünme fırsatı veriyor. 

Programına Al
Ne Öğreneceksiniz?

Büyüyen Örgütler  içinde;

  • Gönüllülerle kurulacak ilişki ve işbirliğinin süregiden, etkin ve planlı olması için yurttaşlık çerçevesinde gönüllülüğü tartışacak, örgütümüzün ve gönüllülerin beklentilerini iyi analiz etmek, yerel mevzuatın kapsamından ve örnek politikalardan haberdar olmak ve sürdürülebilir bir politika yaratmak için takip edilecek adımları belirleyeceksiniz;
  • Kişisel verilerin korunmasının tarihsel arka planını konuşacak, kişisel verilerin hangi koşullarda nasıl işleneceğini, yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek için yapmamız gerekenleri ve hazırlamamız gereken belgeleri inceleyeceğiz;.  
  • Kaynak geliştirme stratejisinin nasıl oluşturulacağı, farklı kaynak geliştirme yöntemleri hakkında pratik çözüm önerileri ile yardım ve bağış toplama kanununu öğreneceğiz;
  • Savunuculuğun temel ilkelerine ve farklı savunuculuk biçimlerine ve kullanılabilecek yöntemlere odaklanacaksınız.
Kimin için?

Örgütlerinin kapasitesini güçlendirmek, örgüt içinde kurumsal ve sürdürülebilir sistemler kurmayı amaç edinmiş örgütler ve kurumsallaşma süreçlerine ilgi duyan aktivistler Büyüyen Örgütler’e katılabilir. Programı takip edebilmek için ele alınan konu başlıklarına ait herhangi bir temel bilgi ve beceriye ihtiyaç yok.

Ne Kadar Zaman Ayırmalısınız?

Eğer Büyüyen Örgütler’e sadece çevrim içi katılmaya karar verdiyseniz, güzel haber! belirlenmiş herhangi bir başlama ve bitiş tarihi yok. Kendi belirlediğiniz zaman başlayıp, kendi belirlediğiniz hızda tamamlayabilirsiniz. Bizim size önerimiz haftada 3 saatinizi ayırmanız ve 4 haftada tüm programı bitirmeniz. Büyüyen Örgütler içerisinde yer alan video içerikler 5 saat, okuma materyalleri ise 4 saat sürüyor. Yani tüm içeriklerin toplam süresi 9 saat.

Nasıl Katılabilirsiniz?

Büyüyen Örgütler  programına isterseniz çevrimiçi, isterseniz yüz yüze katılabilirsiniz. 

Eğer kendi öğrenme hızınızda, kendi belirlediğiniz zamanda ve yerde Büyüyen Örgütler’e çevrimiçi katılmak isterseniz, “Çevrimiçi” butonuna tıklamanız ve kayıt olmak için belirlenen adımları takip etmeniz yeterli. Kaydınızı tamamladıktan sonra Büyüyen Örgütler’e ait çevrimiçi içeriklere ulaşabileceksiniz. Yüz yüze programa başvuru yapmadan önce bu çevrimiçi içerikleri bitirmenizi tavsiye ediyoruz. Bu sayede başvurunuza bir öncelik sağlamış olacaksınız. 

Eğer Büyüyen Örgütler’in yüz yüze programına katılmak istiyorsanız tıklayınız. Başvurular 04 Kasım 2022 tarihinde açılacaktır ve son başvuru tarihi 27 Kasım 2022 Pazar Saat 23:59. 

Katılım Belgesi

“Büyüyen Örgütler” programı içerisinde yer alan her bir eğitimi tamamladığınızda dijital “Bitirme Rozeti” alacaksınız. Program sonunda 4 adet dijital bitirme rozetini elde ettiğinizde adınıza düzenlenmiş dijital bir “Katılım Belgesi”ni kayıt yaptırırken kullandığınız e-posta adresinize gönderecek. 

Programına Al
Eğitim Detayları
Belge Türü
Katılım Belgesi
Dil
Türkçe
Eğitim Takvimi
Share
Image
YouTube Kanalı

"Biçilmiş Kaftan" Ismarlama Eğitim Programı

“Biçilmiş Kaftan” Ismarlama Eğitim Programı, sizlerin belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda bizimle birlikte tasarlanan ve planlanan özelleştirilmiş bir kapasite güçlendirme desteği.

İlgili Eğitim