Ana içeriğe atla
Image
stok büyüyen
Share

Büyüyen Örgütler

Çevrim İçi Platform
Genel Bilgi

Sivil toplumda yürüttüğümüz çalışmalarımızı geliştirmek, insan kaynağımızı, finansal kaynaklarımızı çeşitlendirmek, gönüllülerimizle ilişkilerimizi derinleştirmek istiyoruz. Bunun için de öncelikle kurumsal kapasitemizi güçlendirmeye ihtiyacımız var. İşte Büyüyen Örgütler bu amaca yönelik olarak kurumsal kapasitesini daha ileri bir seviyeye taşımak, örgütü içinde yeni ve sürdürülebilir mekanizmalar kurmak isteyen örgütler için tasarlandı. 

Büyüyen Örgütler, 4 başlıktan oluşuyor. Her bir başlık birbirinden bağımsız ama bir o kadar da birbirini destekleyecek şekilde kurgulandı. 

Büyüyen Örgütler sahadaki pratik deneyimleri ile akademik ve profesyonel bilgiyi birleştiren kapsamlı ve yapılandırılmış bir çevrim içi kapasite güçlendirme programı. Çevrim içi program içerisinde ele alınan başlıklar temel kavramları, tartışmaları ve bilgileri içeriyor. Bu haliyle yüz yüze programının temelini oluşturuyor, başvurunuz sırasında çevrim içi içerikleri bitirmiş olmak size bir öncelik sağlıyor.

Ne Öğreneceksiniz?

Büyüyen Örgütler  içinde;

  • Gönüllülerle kurulacak ilişki ve işbirliğinin süregiden, etkin ve planlı olması için yurttaşlık çerçevesinde gönüllülüğü tartışacak, örgütümüzün ve gönüllülerin beklentilerini iyi analiz etmek, yerel mevzuatın kapsamından ve örnek politikalardan haberdar olmak ve sürdürülebilir bir politika yaratmak için takip edilecek adımları belirleyeceksiniz,
  • Kişisel verilerin korunmasının tarihsel arka planını konuşacak, kişisel verilerin hangi koşullarda nasıl işleneceğini, yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek için yapmamız gerekenleri ve hazırlamamız gereken belgeleri inceleyeceğiz,
  • Kaynak geliştirme stratejisinin nasıl oluşturulacağı, farklı kaynak geliştirme yöntemleri hakkında pratik çözüm önerileri ile yardım ve bağış toplama kanununu öğreneceğiz,
  • Savunuculuğun temel ilkelerine ve farklı savunuculuk biçimlerine ve kullanılabilecek yöntemlere odaklanacaksınız.
Kimin için?

Örgütlerinin kapasitesini güçlendirmek, örgüt içinde kurumsal ve sürdürülebilir sistemler kurmayı amaç edinmiş örgütler ve kurumsallaşma süreçlerine ilgi duyan aktivistler Büyüyen Örgütler’e katılabilir. Programı takip edebilmek için ele alınan konu başlıklarına ait herhangi bir temel bilgi ve beceriye ihtiyaç yok.

Ne Kadar Zaman Ayırmalısınız?

Kendi belirlediğiniz zaman başlayıp, kendi belirlediğiniz hızda tamamlayabilirsiniz. Bizim size önerimiz haftada 3 saatinizi ayırmanız ve 4 haftada tüm programı bitirmeniz. Büyüyen Örgütler içerisinde yer alan video içerikler 6 saat, okuma materyalleri ise 4 saat sürüyor. Yani tüm içeriklerin toplam süresi 10 saat.

Nasıl Katılabilirsiniz?

Büyüyen Örgütler  programına isterseniz çevrim içi, isterseniz yüz yüze katılabilirsiniz. 

Eğer kendi öğrenme hızınızda, kendi belirlediğiniz zamanda ve yerde Büyüyen Örgütler’e çevrim içi almak isterseniz, “çevrim içi” butonuna tıklamanız ve kayıt olmak için belirlenen adımları takip etmeniz yeterli. Kaydınızı tamamladıktan sonra Büyüyen Örgütler’e ait çevrim içi içeriklere ulaşabileceksiniz. Yüz yüze programa başvuru yapmadan önce bu çevrim içi içerikleri bitirmenizi tavsiye ediyoruz. Bu sayede başvurunuza bir öncelik sağlamış olacaksınız.

Katılım Belgesi

Büyüyen Örgütler çevrim içi program içerisinde yer alan her bir başlığı tamamladığınızda dijital “Büyüyen Örgüt Rozeti” alacaksınız. Program sonunda 4 adet dijital rozeti elde ettiğinizde adınıza düzenlenmiş dijital “Katılım Belgesi” kayıt yaptırırken kullandığınız e-posta adresinize gönderilecek.

Eğitim Detayları
Süre
10 saat/kendi hızınızda
Belge Türü
Katılım Belgesi
Dil
Türkçe
Takvim
Share
Image
YouTube Kanalı

"Biçilmiş Kaftan" Ismarlama Eğitim Programı

“Biçilmiş Kaftan” Ismarlama Eğitim Programı, sizlerin belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda bizimle birlikte tasarlanan ve planlanan özelleştirilmiş bir kapasite güçlendirme desteği.

İlgili Eğitim