Ana içeriğe atla

Türkiye’de Örgütlenme Özgürlüğünün Genel Görünümü-II

Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve yürütücüsü olduğumuz Katılım Hakkı Projesi kapsamında, Türkiye'de örgütlenme özgürlüğünü izlediğimiz çalışmanın ürünü olan "Türkiye'de Örgütlenme Özgürlüğü'nün Genel Görünümü II" başlıklı rapor, 2019 – 2020 yılları arasındaki izleme çalışmasını kapsıyor. 
Yazar / Editör:
Hazırlayan: Hakan Ataman
Editör: Dr. Tezcan Eralp Abay
Tasarım: Meltem Çolak
Yayın Tarihi:
Share
Güncelleme Tarihi

“Türkiye’de Örgütlenme Özgürlüğünün Genel Görünümü-II” başlıklı rapor, Katılım Hakkı Projesi kapsamında hazırlanan Türkiye’de Örgütlenme Özgürlüğünün Genel Görünümü 2018 başlıklı raporun devamı niteliği taşıyor.

Hem Türkiye'deki sivil toplum örgütlenmelerinin güncel durumunu hem de örgütlenme özgürlüğünün uygulamadaki görüntüsünü anlamak için yürütülen izleme çalışmasının raporu üç bölümden oluşuyor.

İlk bölümde COVİD-19 pandemisi sürecinin ve artan otoriter popülizmin sivil alanı nasıl etkilediği ortaya konurken, ikinci bölümde Türkiye’de Örgütlenme Özgürlüğünü ele alan yükümlülükler ve mevzuatla birlikte uygulama yaşanan sorunlar ele alınıyor. Son bölümde ise tavsiyeler yer alıyor. 

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2024