Ana içeriğe atla

Tuğçe Bahadır Cankara

STGM'deki Rolü:
STGM Ekibi
Birim / Proje:
Türkiye’deki Hak Temelli Sivil Toplum Örgütleri İçin Birlikte (BİRLİKTE II)
Görev:
Proje Koordinatörü
Faaliyet Alanı:
Proje Yönetimi
STÖ'ler için kapasite geliştirme ve kurumsal gelişim
Sivil toplum örgütleri için hibe programları tasarım, yönetim, izleme ve değerlendirme
Share
26.09.2020

Lisans eğitimini ODTÜ İktisat bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise aynı üniversitenin Avrupa Çalışmaları programında tamamladı. Lisans yıllarında üniversite topluluklarında başladığı sivil toplum hayatına çeşitli sivil toplum örgütlerinde gönüllü çalışmalarda bulunarak devam etti.

2008 yılında Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve STGM tarafından uygulanan hibe programlarında bağımsız uzman olarak çalışmaya başladı. 2010-2015 döneminde STGM hibe programları yöneticisi olarak programların tasarım, uygulama ve izleme süreçlerini yönetti.

2015-2017 döneminde Avrupa Birliği'nin sivil toplum için bölgesel bir destek aracı olan TACSO Programı ile işbirliği içine giren STGM'de Kaynak Merkezi ekibinde görev aldı. 

2017-2020 yılları arasında, sivil toplum örgütlerinin güçlendirilmesini amaçlayan ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen bir alt-hibe destek programı olan BİRLİKTE'nin proje koordinatörlüğünü yürüttü. Yeni dönem uygulaması Ocak 2022’de başlayan BİRLİKTE’nin proje koordinatörlüğü görevini sürdürmeye devam etmektedir.

Yazıları