Ana içeriğe atla
Image
gönüllü
Share

Her Çocuğa Eğitim Vakfı Gönüllülerini Arıyor

20.09.2022
HERKADAŞ Atölye-Çocuk Bilim Kültür Sanat projesi ile müze kaşifleri, bilim tarihi ve sanat atölyelerinde, 5- 14 yaş arasındaki çocukların nitelikli bir eğitim almalarına katkıda bulunabilirsiniz.

Müzelerde farklı bir deneyim sizi bekliyor olacak.

Çocukların müzelerde faaliyetlere dahil olması, gördükleri objeleri yorumlayabilmelerine katkıda bulunabilir, bu aktivitelerde sizler de birçok şey öğrenebilirsiniz. 

Kültür sanat ve bilim alanına ilgi duyanları sergi, festival, seminer ve çevrim içi atölyeler aracılığıyla bir araya getirmek projenin katkıda bulunmayı amaçladığı genel hedefler arasındadır.

Bilim Tarihi Atölyesi

Geometri, astronomi, kimya, sibernetik, mühendislik, matematik, harita, bilim tarihi ve uçuş atölyeleri ile çocukların bilime yönelik bakış açıları, farkındalığı ve merakını arttıracak yenilikçi eğitim metotlarına dahil olmaları sağlanacaktır. 

Bu süreçte gönüllülerin de kendilerini geliştirmelerine fırsat sağlamak üzere eğitici eğitimi programlarına dahil olmaları sağlanacak.

Gönüllüler elde edecekleri bilgilerle proje faaliyetleri bittikten sonra birçok STK ve özel sektörde kariyer fırsatı elde edebilecekler.

Sanat Atölyesi

Doğada sanat, kille çalışma, benim motiflerim ve benzeri içeriklerle oluşturulacak sanat atölyelerinde çocuklarla birlikte ürün geliştirmeye başlayabilecekler.

Gönüllü eğitimi ve motivasyon programları

Gönüllü katılımcılar çocukların haricinde akranlarıyla da çeşitli sosyal aktivitelere dahil olma fırsatı bulacaklar. 

Vakıf tarafından gerçekleştirilen gezi, kültürel faaliyet ve programlarında deneyimlerinizi arttırabileceğiniz birçok faaliyete dahil olabilirsiniz.

Gönüllülerin sosyal ve kültürel gelişimlerine yönelik yararlanabilecekleri onlarca ücretsiz program bulunmaktadır. Bu eğitimler sonunda gönüllülere katılım belgesi verilmektedir. 

Kimler gönüllü olabilir?

Fen-Edebiyat, Eğitim ve Güzel sanatlar fakültelerindeki öğrenciler başta olmak üzere bilim, tarih ve sanat alanlarına ilgi duyan herkes projeye dahil olabilir.

Gönüllünün maliyetleri

Proje kapsamında gönüllülerin dahil olacağı faaliyetler boyunca ulaşım ve yemek masrafları vakıf tarafından karşılanacaktır. 

Nasıl başvurulur?

Proje detayları, başvuru ve sorularınıza ilişkin detaylar için: https://hercev.org/gonullu-ol/
 

İlgili Eğitim