Ana içeriğe atla
Image
Online Eğitim
Share

Mavi Kalem Uygulayıcı Eğitimleri artık online!

26.06.2021
Kadının Güçlendirilmesi için Erkek Katılımı Atölye Serisi Uygulayıcı Eğitimine davetlisiniz.

mavi kalem

Bu atölye serisi, kadınların toplumsal ve ekonomik hayata katılımının desteklenmesi, şiddet ve toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik farkındalığın arttırılması amacıyla 18 yaş üstü Suriyeli erkekler için hazırlanmış bir çalışmadır. 

Serimiz beş başlıktan oluşmaktadır:

1.    Tanışma
2.    Şiddet
3.    Ebeveynlik
4.    Kadının İşgücüne Katılımı
5.    Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

Bu atölye serisini oluşturmak için gönüllü erkeklerle beyin fırtınası ve test uygulamaları süreçlerinden geçtik, farklı sivil toplum kuruluşları ile danışma toplantıları yaptık. İstanbul’da Fatih ve Zeytinburnu, Adana’da Seyhan ilçesinde atölye serilerini yüz yüze uygulayarak katılımcılara katılım belgelerini verdik. İstanbul ve Adana’da gelen talep üzerine yüz yüze uygulayıcı eğitimlerini de gerçekleştirdik. Pandemi sürecinde yüz yüze uygulayıcı eğitimlerine katılanların sahadan aldıkları geri bildirimler doğrultusunda online süpervizyon çalışması yaptık. Online devam ettiğimiz uygulayıcı eğitimlerine katılımınızı bekliyoruz.

Tarih: 5-6-7-8-9 Temmuz 2021
Saat: 9.30-12.30 
Yer: Zoom

  • Her kuruluştan Arapça aktif okuryazar ve Arapça konuşabilen en az iki çalışan veya gönüllü başvurabilir.
  • Uygulamada, uygulayıcının erkek, gözetmenin kadın olmasının çalışmanın etkisini artırdığı tespit edilmiştir. Bu nedenle katılımcı ekibin tercihen bir kadın ve bir erkek olmasını öneririz.
  • İki kişinin de Türkçe aktif okuryazar olması beklenmektedir.
  • Katılımcıların toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalığına ve tercihen Suriyeli mültecilerle çalışma deneyimine sahip olması beklenmektedir.

Eğitime katılan çalışanların ve/veya gönüllülerin 5 yarım gün süren eğitim programının tamamına katılmaları halinde kendilerine bir katılım belgesi verilecektir.

Eğitime katılan kişilerin Kadının Güçlendirilmesi için Erkek Katılımı Atölye Serisini en az bir kere kendi kuruluşlarında 18 yaş üzeri Suriyeli erkeklerden oluşan bir gruba uygulaması hedeflenmektedir.

Başvuru için;  
Linkten formu doldurabilirsiniz.

Son başvuru tarihi: 3 Temmuz 2021

İlgili Eğitim