Ana içeriğe atla

BİRLİKTE Kurumsal Destek Programı "COVID-19 Sürecinin Sivil Toplum ve Aktivizm Üzerinde Etkilerine Yönelik Tespitler" Raporu

2020 yılının Aralık ayında dünyanın gündemine giren COVID-19 salgınının sivil toplum örgütleri ve aktivizm üzerindeki etkilerini öğrenebilmek için Nisan 2020'de bir dizi görüşme gerçekleştirdik. 8-10 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz görüşmenin sonuçlarını ise "COVID-19 Sürecinin Sivil Toplum Ve Aktivizm Üzerinde Etkilerine Yönelik Tespitler" başlıklı raporda yayınladık. 
Yazar / Editör:
STGM
Yayın Tarihi:
Share
Güncelleme Tarihi
Çalışma kapsamında yapılan görüşmeler 5 farklı tematik başlık altında ve örgütlerin çalışma alanlarının uygunluğuna göre gruplandırıldığı 5 oturumda gerçekleştirildi. 3 gün süren STÖ buluşmasına 39 sivil toplum örgütünden 58 temsilci katıldı. Görüşmelerde, BİRLİKTE faydalanıcısı örgütler pandeminin dezavantajlı gruplar üzerinde bu grupların eşitsiz koşullarını derinleştiren etkiler yarattığını vurgularken, hedef kitleleri veya faydalanıcıları arasında gündelik, düşük ücretli ve güvencesiz istihdam edilen gruplar, Romanlar, kadınlar, çocuklar, engelli gruplar ve aileleri, Suriyeli göçmenler, LGBTİ+lar ve sokaklarda yaşayan hayvanlar olan örgütler, bu grupların temel hak ve ihtiyaçlarına erişimde yaşadıkları zorlukların karantina sürecinde arttığını söyledi.
Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2024