Ana içeriğe atla
Image
stok
Share

Kaçıranlara Müjde: STOK Herkes Dijital Sever Yüz Yüze Eğitim Programı için Başvuruları Yeniden Almaya Başladık

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Sivil Toplum Kapasite Güçlendirme Merkezi Projemiz kapsamında gerçekleştirdiğimiz STOK 300- Herkes Dijital Sever’in yüz yüze eğitim programı için bir kere daha başvurular açıldı.

STOK 300 Herkes Dijital Sever, dijitalleşme sürecini takip eden ve/veya dijital iletişim faaliyetlerini gönüllü ya da profesyonel olarak yürüten, dijital dönüşümün bugün ve gelecek için öneminin farkında, çağın gerektirdiği dijital becerileri kazanmayı hedefleyen sivil toplum örgütleri için tasarlandı.

Herkes Dijital Sever başlığı içerisinde dijital okuryazarlık, dijital dönüşüm, yapay zeka, dijital iletişim ve yönetişim, dijital içerik oluşturma ve sosyal medya araçlarının etkin kullanımı, veri görselleştirme araçları ve savunuculuk faaliyetlerinin dijital araçlarla desteklenmesi konularını konuşacağız. 

Son başvuru tarihi: 21 Nisan 2024 Pazar, saat 23:59.  
STOK 300 Herkes Dijital Sever yüz yüze eğitim program yalnızca STÖ temsilcilerine açıktır. 

Mayıs-Eylül 2024 arasındaki 4 aylık bir süreci kapsayan bu programının tek bir başvuru formu var. Bu tek başvuru ile 4 başlığa birden başvurmuş olacaksınız. Her bir başlık için ayda 3 gün ayırmanız yeterli. Başvurunuz kabul edilirse tüm başlıklara katılmanız gerekiyor. 

Planlanan buluşmaların tarihleri şöyle;

08-09-10 Mayıs 2024             301- Dijital Okuryazarlık ve Dijital Dönüşüm
05-06-07 Haziran 2024          302- Dijital İletişim ve Yönetişim 
03-04-05 Temmuz 2024         303- Dijital İçerik ve Sosyal Medya
04-05-06 Eylül 2024               304- Veri Görselleştirme ve Savunuculuk

BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYIN

Herkes Dijital Sever yüz yüze eğitim programına başvurmadan önce bizim tavsiyemiz STOK Dijital Öğrenme Platformu’nda yer alan 300 Herkes Dijital Sever ’e ait çevrim içi içerikleri tamamlamanız. Başvurunuzu yaptığınız sırada STOK Dijital Öğrenme Platformu’ndaki çevrim içi içerikleri bitirmiş olmanız size öncelik sağlayacaktır. 

Başvurunuzun değerlendirilebilmesi için başvuru formunu eksiksiz ve özenli biçimde doldurmanız gerektiğini hatırlatırız.

Ne Öğreneceksiniz?

  • Dijital güvenlikten internette doğru arama yapmaya, dijital stratejiler ve planlamalar yapmaktan uzaktan çalışmaya, üretken yapay zeka araçlarının STÖ’lerin çalışmalarında kullanıma kadar sivil toplum örgütlerinin dijitalleşme ve dijital dönüşüm süreçlerinde ihtiyaç duyduğu becerileri geliştireceğiz.
  • Dijital iletişim planı hazırlamayı, dijital varlıkları yönetmeyi, dijital reklam kampanyası yürütmeyi, dijital yönetişim ve ağ yönetişimi kavramlarının yerleşmesi için kullanılan dijital araçları öğreneceğiz. 
  • Etkin bir sosyal medya kullanımı için içerik geliştirmeyi, popüler sosyal medya platformlarının özelliklerini ve bu platformlarda etkili olmanın yollarını öğreneceğiz.
  • Temel veri analizini, veri görselleştirmeyi, veriyi kullanmayı ve veri görselleştirmede kullanılabilecek pratik çevrimiçi araçları keşfedeceğiz.

Nasıl Başvurabilirsiniz ?

300- Herkes Dijital Sever’in yüz yüze eğitim programına katılmak istiyorsanız başvuru formunu doldurmanız yeterli. Başvuru yapabilmek için ilk olarak STOK Dijital Öğrenme Platformu’na kaydolmanız gerekiyor. Sisteme buradan kayıt olup, ondan sonra adımları takip ederek başvuru formuna ulaşabilirsiniz.
Başvurunuzun değerlendirilebilmesi için başvuru formunu eksiksiz ve özenli biçimde doldurmanız gerektiğini hatırlatırız.

Tüm eğitimler Ankara’da düzenlenecektir. Ankara dışından gelen katılımcıların konaklama ve yol masrafları STGM tarafından karşılanacaktır.

Son başvuru tarihini takip eden 10 gün içinde başvuru değerlendirme süreci tamamlanacak ve başvurunuzla ilgili bir yanıt alacaksınız. Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda, temsil ettiğiniz örgütün yönetim yapısından, tüm programa örgütünüz adına katılımınızı desteklediklerini belirten bir “destek mektubu” isteneceğini de hatırlatalım.
 

 

 

İlgili Eğitim