Ana içeriğe atla
Image
leyli sanat
Share

Leyli Sanat Derneği’nden İstanbul’da Bulunan Dansçılara Açık Çağrı

Leyli Sanat Derneği, 29 Nisan Dünya Dans Günü’nde Şubat Depremlerin yaralarını sarmaya katkı sunmak için bir dayanışma gecesi düzenleyecek.

Dayanışma gecesi için İstanbul’da bulunan dansçıları katkı sunmaya davet eden Leyli Sanat,  gelen başvurularla birlikte programını şekillendirecek.

Derneğin çağrı mesajı şu şekilde:

Leyli Sanat Derneği olarak 6 Şubat’ta meydana gelen büyük depremlerin yıkımlarını üzüntüyle takip ediyoruz. Bu zamana kadar geçen süreçte bireysel olarak bölgeye desteklerimizi sunmuş olsak da dernek faaliyetlerimizin bölgede gerekli birincil ihtiyaçlarla uyuşmaması, beklemede kalmamıza sebep oldu. Biz de bu süreçte bölge için neler yapabileceğimizi düşündük ve yaklaşan 29 Nisan Dünya Dans Günü’nü çok daha anlamlı bir hale getirmek istedik. Bu 29 Nisan’da Beyoğlu’nda bulunan Jack Bar’ın ev sahipliğinde bir dayanışma gecesi gerçekleştireceğiz.

Dayanışma gecesini siz kıymetli dansçıların performanslarıyla zenginleştirmek ve kolektif bilinci güçlendirmek istiyoruz. Gönüllü olarak sunacağınız performansların ardından dünya müziklerinden oluşan çalma listesiyle dernek üyemiz DJ Yiğithan Çimen geceye dahil olacak.

Mekanın kapasitesi sebebiyle maksimum 2 kişilik koreografiler programa dahil edilebilecek. Dilediğiniz dans türüyle yer alabileceğiniz etkinliğe katılmak için [email protected] mail adresine kendinizi tanıtan bir yazı ve iletişim bilgilerinizi en geç 16 Nisan Pazar, 23.59’a kadar göndermenizi rica ediyoruz. Son tarihin ardından organizasyon ekibimiz tarafınıza ulaşacaktır. Gece boyunca elde edilen bağışlar, yerelde çalışan sivil toplum kuruluşlarına aktarılarak çocukların eğitim/öğretim masraflarının karşılanmasına katkı sunacak.

Gösterdiğiniz ilgi için şimdiden teşekkür ediyor, başvurularınızı heyecanla bekliyoruz!

Leyli Sanat Derneği hakkında detaylı bilgi almak için: https://leylisanat.org/

İlgili Eğitim