Ana içeriğe atla
Image
Veri Görselleştirme Eğitimi
Share

Veri Görselleştirme Eğitimiyle STÖ'lerle Buluştuk

03.03.2020
STÖ'lerin dijital kapasitelerinin ve becerilerinin gelişimine katkıda bulunmak hedefiyle Veri Görselleştirme Eğitimi'nde geçtiğimiz hafta farklı kentlerden gelen STÖ'lerle buluştuk. Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve yürütücüsü olduğumuz STÖ Kaynak Merkezi dijital kapasite güçlendirme çalışmaları kapsamında düzenlediğimiz eğitime farklı illerde çalışma yürüten 38 STÖ katıldı. 

STÖ'lerin dijital kapasitelerinin ve becerilerinin gelişimine katkıda bulunmak hedefiyle Veri Görselleştirme Eğitimi'nde geçtiğimiz hafta farklı kentlerden gelen STÖ'lerle buluştuk.

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve yürütücüsü olduğumuz STÖ Kaynak Merkezi dijital kapasite güçlendirme çalışmaları kapsamında düzenlediğimiz eğitime farklı illerde çalışma yürüten 38 STÖ katıldı. 

24-26 Şubat 2020 tarihlerinde ve 28 Şubat - 1 Mart 2020 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenen üçer günlük eğitimlerde savunuculuk için veri toplamanın temelleri, veri güvenliği, veri doğrulama başlıklarıyla birlikte analiz ve veri görselleştirme için temel yöntemler katılımcılarla paylaşıldı. 

Dijital İletişim Uzmanı Özgür Kurtuluş ve STGM Dijital İşler Koordinatörü Özgür Mehmet Kütküt’ün katılımıyla düzenlenen eğitimde ilk gün veri, veri okuryazarlığı ve STÖ'lerin veriyi nasıl kullanabileceği üzerine konuşuldu. İkinci gün veri görselleştirme araçları tanıtılırken, eğitimde uygulamalı atölyeler de eş zamanlı olaraka yürütüldü. Eğitmin üçüncü günü veri ve sosyal medya ilişkisi ele alınırken, sosyal medya analitik araçları, veri ile hikaye anlatımı ve veri güvenliği hakkında da bilgi verildi. 

Eğitime katılan örgütler şöyle;

Denizli LGBTİ Aileleri, Yüksekova Kadınları Toplumsal Destekleme ve Kültür Derneği, Ekoloji Kolektifi Derneği, Lambdaistanbul LGBTİ+ Dayanışma Derneği,  Göç İzleme Derneği, Sivil Araştırma Derneği, Baran Tursun Vakfı, Hayat Sende Derneği, Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı, Mülteciler ve Sığınmacılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Serebral Palsili Çocuklar Derneği, Rengarenk Umutlar Derneği, Siirt İnsan Hakları Derneği , Genedos Kooperatifi,Tüketici Sorunları Derneği, Argüden Yönetişim Akademisi Vakfı, Mülteciler Derneği, GAP Gençlik Derneği, Hemşin Yaşam Derneği, Alternatif Bilişim Derneği, Kadın Dayanışma Vakfı, Her Yerde Sanat Derneği, Kampüs Cadıları, Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği, Paylaşım Çemberi Derneği, Gülenyüzler Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği̇, Ahtapot Gönüllüleri Sosyal Dayanışma ve Sportif Faaliyetler Derneği, Biz Derneği, Kars İli Arı Yetiştiricileri Birliği, Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği, Cevdet İnci Eğitim Vakfı, Gazeteciler Cemiyeti, Herkes İçin Erişilebilir Yaşam Akademisi Derneği, Ankara ÇAÇAV Gençlik Ağı, Su Poli̇ti̇kaları Derneği̇, Kars Kent Konseyi Derneği, Eksi 25 Derneği ve Özel Çocuklar Eğitim ve Dayanışma Derneği. 

 

Share
İlgili Eğitim