Ana içeriğe atla

Ozan Dinçer

STGM'deki Rolü:
STGM Ekibi
Birim / Proje:
ST KGM: Sivil Toplum Kapasite Güçlendirme Merkezi Projesi
Görev:
Sivil Toplum Uzmanı
Faaliyet Alanı:
İnsan Hakları
Mülteci Hakları
Sivil Toplum
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği
Share

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesinde tamamladı. Mezuniyetinin hemen ardından Başkent Üniversitesinde iş hayatına atıldı.

1998-2013 yılları arasında çeşitli pozisyonlarda British Council'da görev alan Dinçer, 2006-2013 yılları arasında aynı kurumda “Türkiye’nin AB’ye Uyumuna Destek” teması altında Toplum Projeleri Koordinatörü olarak çalıştı ve eğitim, sosyal içerme, sivil toplum, çocuk koruma ve gençlik alanlarında çeşitli uluslararası kalkınma projelerinin yürütülmesinde yer aldı. Buradaki görevinin ardından bir süre AB fonlu projelerde kısa dönemli uzman olarak görev aldı.

AB Türkiye Delegasyonunda Sivil Toplum ve Temel Haklar Program Yöneticisi ve ardından Mülteci Krizine Avrupa Birliği Desteği (FRIT) bölümünde Eğitim ve Sosyal Politikalar Program Yöneticisi olarak çalışan Dinçer, STGM'den önce SGDD-ASAM'da ECHO ve WHO fonlu bir programın Proje Koordinatörü olarak görev yaptı.

2018-2021 arası STGM Kaynak Merkezi Projesinde Hibe Yöneticisi / AB Destek Birimi Yöneticisi olarak görev alan Ozan, şu anda STGM’de Sivil Toplum Uzmanı olarak çalışmaktadır.