Ana içeriğe atla
Image
Herkese Lazım Dersler
Share

Herkese Lazım Dersler Yüz Yüze Eğitim Programı Bir Kez Daha Başlıyor!

13.04.2022
Avrupa Birliği tarafından desteklenen Sivil Toplum Kapasite Güçlendirme Merkezi Projemiz kapsamında STOK 100-Herkese Lazım Dersler’in yüz yüze eğitim programına bir kez daha başvuruları kabul ediyoruz.

Son başvuru tarihi 13 Kasım 2022 Pazar saat 23:59.  100-Herkese Lazım Dersler yüz yüze programı yalnızca STÖ temsilcilerine açık olacaktır.

Uzun dönemli eğitim programı olan 100-Herkese Lazım Dersler’le sivil toplum alanına bir giriş yapmayı, sivil topluma dair temel kavramları/tartışmaları paylaşmayı ve bu alan içerisinde yaratmak istediğimiz değişim için gerekli temel beceri ve yaklaşımları tanımayı amaçlıyoruz. 

Örgütlerle 4 ay boyunca çeşitli derslerle bir araya geleceğimiz bu uzun dönemli eğitim programında her bir ders içeriğini birbirini destekleyecek şekilde tasarladık. Dersler, katılımcıların pratik deneyimleri ile akademik ve profesyonel bilgiyi birleştiren kapsamlı ve yapılandırılmış bir kapasite güçlendirme yaklaşımıyla hazırlandı. 

Kasım 2022 - Şubat 2023 arasındaki 4 aylık bir süreci kapsayan bu eğitim programının tek bir başvuru formu var.  Bu başvuru ile 4 derse birden başvurmuş olacaksınız. Her bir ders için ayda 3 gün ayırmanız yeterli. Başvurunuz kabul edilirse tüm derslere katılmanız gerekiyor. 

Planlanan derslerin tarihleri şöyle;

24-26 Kasım 2022 101-Sivil Topluma Genel Bir Bakış
21-23 Aralık 2022 103-Hak Temelli Yaklaşım ve Anaakımlaştırma
25-27 Ocak 2023 104-İletişim Temelli Katılım ve Savunuculuk
22-24 Şubat 2023 102-STÖ’ler için Örgüt Tasarımı ve Yönetimi

 

Başvuru için Tıklayın

100-Herkese Lazım Dersler yüz yüze eğitim programına başvurmadan önce bizim tavsiyemiz STOK Öğrenme Platformu’nda yer alan 100- Herkese Lazım Dersler’e ait çevrimiçi içerikleri tamamlamanız. Başvurunuzu yaptığınız sırada STOK Öğrenme Platformu’ndaki çevrimiçi içerikleri bitirmiş olmanız size öncelik sağlayacaktır.

Başvurunuzun değerlendirilebilmesi için başvuru formunu eksiksiz ve özenli biçimde doldurmanız gerektiğini hatırlatırız. 

Herkese Lazım Dersler içinde;

  • Sivil topluma ilişkin temel kavramları, yaklaşımları ve tartışmaları tarihsel süreç içerisinde tanımlayacak, kendimizi sivil toplum ekosistemi içerisinde konumlandıracağız.
  • Örgütsel tasarım ve örgütsel kapasite kavramlarını pekiştirecek, örgüt yönetiminin olmazsa olmazlarını öğreneceğiz.
  • Ana akımlaştırma kavramını hak temelli yaklaşımla ele alacak, kapsayıcı bir bakış açısını yerleştirmenin önemini kavrayacağız.
  • İletişim becerilerimize odaklanacak, katılım ve savunuculuk faaliyetlerini iletişim temelinde tanımlayacağız.

Nasıl Başvuru Yapabilirsiniz?

100-Herkese Lazım Dersler’in yüz yüze programına katılmak istiyorsanız başvuru formunu doldurmanız yeterli. Başvuru yapabilmek için ilk olarak STOK Öğrenme Platformu’na kaydolmanız gerekiyor. Sisteme buradan kaydolup, ondan sonra adımları takip ederek başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Başvurunuzu yaptığınız sırada STOK Öğrenme Platformu’ndaki çevrimiçi içerikleri bitirmiş olmanız size öncelik sağlayacaktır.  

Son başvuru tarihi 13 Kasım 2022 Pazar saat 23:59. 

Tüm eğitimler Ankara’da düzenlenecektir.

Ankara dışından gelen katılımcıların konaklama ve yol masrafları STGM tarafından karşılanacaktır.

Son başvuru tarihini takip eden 10 gün içinde başvuru değerlendirme süreci tamamlanacak ve başvurunuzla ilgili bir yanıt alacaksınız. Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda, temsil ettiğiniz örgütün yönetim yapısından, tüm programa örgütünüz adına katılımınızı desteklediklerini belirten bir “destek mektubu” isteneceğini de hatırlatalım. 

İlgili Eğitim
İlgili İçerikler