Ana içeriğe atla
Image
stok
Share

Kaçıranlar Üzülmesin: STOK Herkese Lazım Dersler Yüz Yüze Programı Bir Kez Daha Başlıyor!

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Sivil Toplum Kapasite Güçlendirme Merkezi Projemiz kapsamında STOK Herkese Lazım Dersler’in yüz yüze programına bir kez daha başvuruları kabul ediyoruz.

Sivil toplum alanına bir giriş yapmak, alanımızdaki temel kavramları ve tartışmaları tanımak, bu alan içerisinde yaratmak istediğimiz değişimi tanımlayabileceğimiz yaklaşımları ve temel becerileri tanıtmak amacıyla tasarlanan ve 4 aylık bir süreci kapsayan bu buluşmaya 6 Ağustos 2023 Pazar saat 23.59'a kadar başvuru yapabilirsiniz.

STOK 100- Herkese Lazım Dersler yüz yüze programı Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık'ta toplamda 12 gün olacak şekilde Ankara'da düzenlenecek.

Planlanan buluşma tarihleri şöyle;

06-07-08 Eylül 2023    101 - Sivil Topluma Genel Bir Bakış
04-05-06 Ekim 2023    102 - STÖ’ler için Örgüt Tasarımı ve Yönetimi
22-23-24 Kasım 2023   103 - Hak Temelli Yaklaşım ve Ana Akımlaştırma
20-21-22 Aralık 2023    104 - İletişim Temelli Katılım ve Savunuculuk

Programa başvurmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. Programın tek bir başvuru formu vardır ve bu formla birlikte 4 başlığa birden toplu olarak başvurmuş olacaksınız.

STOK 100- Herkese Lazım Dersler yüz yüze programı yalnızca STÖ temsilcilerine açık olacaktır.

Başvuru için tıklayın

Ne Öğreneceksiniz?

Herkese Lazım Dersler içinde;

  • Sivil topluma ilişkin temel kavramları, yaklaşımları ve tartışmaları tarihsel süreç içerisinde tanımlayacak, kendinizi sivil toplum ekosistemi içerisinde konumlandıracaksınız.
  • Örgütsel tasarım ve örgütsel kapasite kavramlarını pekiştirecek, örgüt yönetiminin olmazsa olmazlarını öğreneceksiniz.
  • Ana akımlaştırma kavramını hak temelli yaklaşımla ele alacak, kapsayıcı bir bakış açısını yerleştirmenin önemini kavrayacaksınız.
  • İletişim becerilerinize odaklanacak, katılım ve savunuculuk faaliyetlerini iletişim temelinde tanımlayacaksınız.

Nasıl Başvurabilirsiniz ?

Herkese Lazım Dersler’in yüz yüze programına katılmak istiyorsanız başvuru formunu doldurmanız yeterli. Başvuru yapabilmek için ilk olarak STOK Öğrenme Platformu’na kaydolmanız gerekiyor. Sisteme buradan kayıt olduktan sonra kalan adımları takip ederek başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Başvurunuzu yaptığınız sırada STOK Öğrenme Platformu’ndaki çevrim içi içerikleri bitirmiş olmanız size öncelik sağlayacaktır.  

Son başvuru tarihi: 6 Ağustos 2023 Pazar saat 23.59

Başvurusu kabul edilen STÖ temsilcilerinin ulaşım ve konaklama masrafları tarafımızdan karşılanacaktır.

Son başvuru tarihini takip eden 10 gün içinde başvuru değerlendirme süreci tamamlanacak ve başvurunuzla ilgili bir yanıt alacaksınız. Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda, temsil ettiğiniz örgütün yönetim yapısından, tüm programa örgütünüz adına katılımınızı desteklediklerini belirten bir “destek mektubu” isteneceğini de hatırlatalım.  

STOK 100- Herkese Lazım Dersler hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayınız. 

İlgili Eğitim