Ana içeriğe atla
Image
stok
Share

STOK Büyüyen Örgütler Yüz Yüze Programı Bir Kez Daha Başlıyor

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Sivil Toplum Kapasite Güçlendirme Merkezi Projemiz kapsamında STOK 400 - Büyüyen Örgütler’in yüz yüze programına Kasım ayında başlıyoruz.

Uzun dönemli bir program olan STOK 400 - Büyüyen Örgütler, örgütlerin kapasitesini güçlendirmek ve örgüt içinde kurumsal ve sürdürülebilir sistemler kurmayı amaç edinmiş örgütler için tasarlandı. Büyüyen Örgütler içerisinde iktisadi işletme yönetimi, gönüllülerle ilişkiler, kanıta dayalı savunuculuk için araştırma yöntemleri ve örgüt içi etkin iletişim ve mekanizmalar ele alınacak. 

Son başvuru tarihi 5 Kasım 2023 Pazar saat 23.59

STOK 400- Büyüyen Örgütler yüz yüze programı yalnızca STÖ temsilcilerine açık olacaktır.

Örgütlerle 4 ay boyunca çeşitli başlıklarda bir araya geleceğimiz bu uzun dönemli programda her bir içeriği birbirini destekleyecek şekilde tasarladık. İçerikler, katılımcıların pratik deneyimleri ile akademik ve profesyonel bilgiyi birleştiren kapsamlı ve yapılandırılmış bir kapasite güçlendirme yaklaşımıyla hazırlandı. 

Kasım 2023  - Şubat 2024 arasındaki 4 aylık bir süreci kapsayan bu eğitim programının tek bir başvuru formu var. Bu tek başvuru ile 4 başlığa birden başvurmuş olacaksınız. Her bir başlık için ayda 3 gün ayırmanız ve başvurunuz kabul edilirse tüm içeriğe katılmanız gerekiyor. 

Planlanan derslerin tarihleri şöyle;

22-23-24 Kasım 2023     401 - Sosyal Fayda ve İktisadi İşletme
20-21-22 Aralık 2023      402 - Gönüllülerle İlişkiler
24-25-26 Ocak 2024      403 - Örgüt İçi Etkin İletişim ve Mekanizmalar
21-22-23 Şubat 2024      404 - Kanıta Dayalı Savunuculuk İçin Araştırma Yöntemleri 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Büyüyen Örgütler yüz yüze programına başvurmadan önce bizim tavsiyemiz STOK Öğrenme Platformu’nda yer alan 400 - Büyüyen Örgütler’e ait çevrim içi içerikleri tamamlamanız. Başvurunuzu yaptığınız sırada STOK Öğrenme Platformu’ndaki çevrim içi içerikleri bitirmiş olmanız size öncelik sağlayacaktır. 

Başvurunuzun değerlendirilebilmesi için başvuru formunu eksiksiz ve özenli biçimde doldurmanız gerektiğini hatırlatırız. 

STOK 400- Büyüyen Örgütler içinde;

  • Çatışma yönetimi, şiddetsiz iletişim, ekip çalışması ve geri bildirim mekanizmaları gibi örgütünüzün içerisinde barışçıl bir çalışma yaşamı inşa etmek için ihtiyaç duyabileceğiniz konularda bilginizi derinleştireceksiniz; 
  • Dünyada ve Türkiye’de hali hazırda var olan gönüllülük uygulamaları hakkında bilgi alacak ve örgütünüzün ihtiyaçlarına yönelik gönüllü programları tasarlamanın adımlarını öğreneceksiniz; 
  • Örgütünüz için bir kaynak geliştirme yöntemi olan iktisadi işletmenin gerçekleştirmek istediğiniz sosyal faydaya en verimli katkıyı sunabilmesi için ihtiyaç duyduğu iş planının ve gelir modellerinin nasıl geliştirileceğini öğreneceksiniz; 
  • Kanıta dayalı savunuculuk yapabilmeniz için gerekli olan araştırma tasarımı oluşturma, veri toplama ve analizi ile bu analizlerin hedeflerinize uyumlu bir şekilde raporlanması için takip etmeniz gereken adımları öğreneceksiniz. 

Nasıl Başvuru Yapabilirsiniz?

400- Büyüyen Örgütler’in yüz yüze programına katılmak istiyorsanız başvuru formunu doldurmanız yeterli. Başvuru yapabilmek için ilk olarak STOK Öğrenme Platformu’na kaydolmanız gerekiyor. Sisteme buradan kayıt olup, sonraki adımları takip ederek başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Son başvuru tarihi  5 Kasım 2023 Pazar, Saat 23.59 

Tüm eğitimler Ankara’da düzenlenecektir. Ankara dışından gelen katılımcıların konaklama ve yol masrafları STGM tarafından karşılanacaktır.

Son başvuru tarihini takip eden 10 gün içinde başvuru değerlendirme süreci tamamlanacak ve başvurunuzla ilgili bir yanıt alacaksınız. Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda, temsil ettiğiniz örgütün yönetim yapısından, tüm programa örgütünüz adına katılımınızı desteklediklerini belirten bir “destek mektubu” isteneceğini de hatırlatalım. 

İlgili Eğitim